„Trollové“ si na sociálních sítích zasedli na populární antivaxery. V dezinformační kampani mají vybízet k očkování

Během tohoto týdne zahltily sociální sítě fotomontáže a různé koláže s výroky, které diskreditují názory odpůrců proti očkování.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Sociální sítě zahltily desítky fotomontáží a koláží, na kterých jsou známí odpůrci očkování, ti ale na nich vybízejí k vakcinaci. Cílem nevybíravých vtipů a dezinformací se stal například zpěvák Daniel Landa nebo exposlanec Lubomír Volný. Boj je veden i obráceně – proti premiérovi Babišovi a jeho vládě, epidemiologům a dalším.

Kreativita „trollů“ nabývá na síle

Obličeje hnutí odporu vůči očkování proti covidu, pomocí trollingu, což je forma obtěžování na internetu, „změnili názor“. Nyní ve fotomontážích, které kolují po internetu, říká například Lubomír Volný: „Očkuj se i TY!“ ne každý člověk to ale vyhodnotí jako holý nesmysl.

Dezinformační kampaň cílí hlavně na nejznámější osobnosti v řadách antivaxerů. Nejvýrazněji je na fotomontážích zobrazován zpěvák Daniel Landa, který stojí za iniciativou Zlatý špendlík. Ta vešla v povědomí hlavně kvůli spojitosti se zasíláním tisíců zbytečných spamujících e-mailů za účelem zahlcení hygien, které už tak nápor nestíhaly.

Profesionální antikampaň

Často se převrací také názory bývalého poslance Lubomíra Volného. Podle něho jde o „profesionální antikampaň založenou na lži“Dosáhne přesného opaku, utvrdí lidi v jejich stanoviscích a postaví proti sobě příznivce obou táborů“, vyjádřil se bývalý poslanec pro iDNES.

iZdroj fotografie: Cameleeah@kamipalchetkova/Twitter
Lubomír Volný

Lékař Lukáš Pollert, který se zasazuje o ryzí dobrovolnost očkování, své zařazení do antikampaně kvitoval s humorem. „Pravda je mezi námi,“ napsal. „Mně se to líbí. Jsem rád že lidstvo dokáže ještě stát při sobě. Vždyť, že máme rádi očkování ještě neznamená, že se musíme očkovat, ale můžeme,“ citovaly Lidovky lékaře.

Do vakcinační antikampaně na sociálních sítích byl vtažen například i Jiří Kajínek, který strávil roky ve vězení za dvojnásobnou vraždu. Toho „trolové“ vyobrazli na fotografii s automatickou puškou s údajným komentářem: „Tři dávky jsou lepší než dvě. Dále se v kampani objevuje například epidemiolog Rastislav Maďar nebo herec Jaroslav Dušek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články