Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?

Do očkovacího centra v italském městě Biella přišel muž, který chtěl získat covidový pas podvodem. Sestra ale jeho lest odhalila.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Od pondělí bude nutné mít v Itálii pro vstup do vnitřních prostor barů, restaurací, divadel a kin covidový pas vyšší úrovně neboli super zelený pas. Pro jeho získání je nutné mít potvrzení o očkování či prodělání nemoci covid-19. Dosud pro návštěvu takových prostor stačilo mít jen zelený pas, který dosvědčuje bezinfekčnost i třeba jen díky negativnímu testu na koronavirus.

V Itálii budou platit dva druhy covid pasů

Jak informuje server Novinky jeden Ital se ale ve čtvrtek večer rozhodl získat covidový pas vyšší úrovně podvodem. Do očkovacího centra ve městě Biella v kraji Piemont na severu země přišel s velmi kvalitní protézou. Přítomné sestře ale po kontaktu s mužovou rukou přišlo něco zvláštního, a proto ho požádala, aby si svlékl košili.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Covid pas

Ani odhalení protézy personálem muže neodradilo od toho pokračovat ve svém plánu. Padesátník sestru požádal, aby i tak provedla očkování. To ona ale odmítla a muž se tak bude ze svého skutku zodpovídat úřadům. O případu informoval na sociální síti Facebook šéf regionální vlády kraje Piemont Alberto Cirio, který považuje takové chování za nepřijatelné.

Očkování pro děti bylo schváleno

Připomněl, že pandemie si vyžádala mnoho obětí nejen na lidských životech, ale i v oblasti ekonomické a sociální. „Tento případ by mohl být směšný, pokud by se netýkal tak vážné záležitosti,“ napsal. Itálie se rozhodla od pondělí zpřísnit opatření kvůli zhoršující se epidemické situaci v zemi. Platit tak budou dva druhy covidových pasů.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Očkování dítěte

Dosavadní zelený, tedy potvrzení o negativním testu, bude nutné nadále na pracoviště nebo pro cestu veřejnou dopravou. Pro návštěvu restaurací, barů, divadel či kin ale bude nutné mít super zelený pas. Jak informovala ČTK vakcínu proti covidu-19 si nechalo v Itálii aplikovat 85 procent populace starší 12 let. V tomto týdnu bylo místním lékovým regulátorem AIFA schváleno očkování i pro děti od pěti do 11 let. Začít má začít 16. prosince.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články