V Rakousku chtějí lidi motivovat k očkování. V loterii mohou vyhrát věci za desítky milionů korun

Epidemie covidu nabrala po celém světě raketové tempo a státy se proto snaží přesvědčit své občany k očkování. V Rakousku mohou v loterii vyhrát ceny za tisíce eur.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rakousko je s incidenčním číslem 1084 nakažených za sedm dní na 100 tisíc obyvatel na druhém místě. Ze sousedních států je na tom hůř jen Slovensko, které má na 100 tisíc obyvatel 1308 nakažených covidem. Kromě přísných opatření chce země své obyvatele motivovat také kladně a proto se mohou zúčastnit očkovací loterie. Informoval o tom web Novinky.

Vyhrát je možné nový dům, nebo kuchyňskou linku

Loterii spustila rakouská veřejnoprávní televize ORF. Zapojit se do ní mohou ti, kteří se od října nechali naočkovat nebo to mají ještě do konce roku v plánu. Odměnou jim může být jedna z tisícovky věcných cen včetně rodinného domu. Cílem je posílit proočkovanost Rakouska. Obě dávky vakcíny proti covidu dostaly necelé dvě třetiny obyvatel. Do slosování budou zařazeni ti, kteří žijí v Rakousku a od 1. října do 20. prosince dostali alespoň jednu dávku preparátu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Luxusní dům

Není přitom důležité, jestli se jedná o první, druhou nebo dokonce třetí, posilovací dávku vakcíny. Mezi lákadly, která mohou očkovaní lidé vyhrát, je rodinný dům, auto na elektrický pohon, nová kuchyňská linka nebo chytré televize. Výherci budou zveřejněni 24. prosince ve zvláštním pořadu, který se bude jmenovat Světlo ve tmě.

Také rakouské nemocnice jsou na hranici kapacit

Televize doufá, že se jí lákavými cenami podaří zvýšit zájem o očkování a přeočkování. V Rakousku bylo v pondělí podáno na 75 tisíc dávek vakcíny proti covidu, vetšinu z tohoto počtu ovšem tvořily dávky posilovací. Přeočkování absolvovalo okolo 15 procent Rakušanů. V zemi také byla od pondělí opět zavedena celostátní uzávěra. Za posledních 24 hodin zdravotnické úřady zaznamenaly přes 9500 nových případů covidu, to je méně než v předchozích dnech.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nemocnice

Počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem ale zatím stále zůstává vysoký. V rakouských nemocnicích se s covidem léčí 3145 lidí, z nich je 577 pacientů na jednotkách intenzivní péče. V souvislosti s covidem zemřelo za posledních 24 hodin 72 nakažených, což je nejvíce od druhé poloviny ledna. V Rakousku žije zhruba devět milionů lidí, od začátku epidemie zaznamenalo 1,08 milionu případů nákazy, 12 114 nakažených nemoci podlehlo.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články