VIDEO: Babiš si koupil luxusní obytňák. „Je vymakaný. Chci v něm jezdit za lidmi i spát,“ řekl

Objíždění Česka v novém obytném voze může být součástí prezidentské kampaně. Andrej Babiš ji sice dosud nepotvrdil, nicméně řekl, že hnutí ANO kandidáta vygeneruje.

i Zdroj fotografie: S vědomím Andreje Babiše / Facebook
                   

Koupí luxusního obytného vozu se pochlubil na sociálních sítích bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Přestože stále nepotvrdil, zda se bude ucházet o prezidentský post ve volbách v roce 2023, ve videu říká, že s vozem bude od února jezdit za lidmi a mluvit s nimi. „Toto je obytňák. Vždycky jsem snil v něm jezdit a samozřejmě i spát,“ říká o svém novém voze Babiš. Podobné výpravy politiků za lidmi jsou podle politologa v zahraničí standardní.

Vymakaný obytňák

Expremiér říká, že mu to připomíná rok 2013, kdy jezdil hlavně za lidmi s předvolební kampaní. „A s tímto obytňákem můžu jezdit všude, můžu ho i řídit. A vzadu si můžu s lidmi povídat,“ vysvětluje Babiš. Podle něj je obytňák, „vymakaný“. Je v něm celkem šest postelí, šatna, lednice, sprcha a sporák, kde si bude vařit míchaná vajíčka. „Vůz je velký, a tak v něm lidé mohou i počkat, než se na ně dostane řada, pokud se mnou budou chtít mluvit,“ dodal.

iZdroj fotografie: Martin Strachoň / Creative Commons / CC BY-SA
Setkání s voliči

Podle Babiše jsou obytné vozy od začátku pandemie covidu-19, kdy byly zavřené hotely, velkým hitem. Expremiér řekl, že na řízení jeho nového vozu mu stačí stávající řidičský průkaz. Vůz je o desítky centimetrů širší a o dva metry delší než klasická limuzína, proto nyní expremiér plánuje hlavně cvičit jízdu. „Možná půjdu někam na autodrom, abych si na řízení zvykl,“ poznamenal Babiš s tím, že se chystá vyrazit za lidmi a doufá, že na setkání s ním přijdou, a bude ho to bavit.

Sběr podpisů začal

Koupě obytňáku a objíždění republiky může být součástí prezidentské kampaně. Babiš ji sice dosud nepotvrdil, nicméně řekl, že hnutí ANO kandidáta vygeneruje. Kandidaturu na prezidenta zváží až po poradě s rodinou. „To, že jsem vstoupil do politiky, nejvíc poškodilo moji rodinu. Ona mi to nikdy neodpustila, jsou na mě naštvaní, že jsem neskončil v říjnu. Musím to probrat s nimi, protože to je podle mě nejdůležitější. Jestli to bude rodina akceptovat, to se dozvíte. Názor rodiny pro mě bude nejdůležitější,“ uvedl v rádiu Impuls. 

O svém rozhodnutí bude informovat v září. „Ve slabé chvíli jsem řekl, že kdyby lidi začali sbírat podpisy, tak bych začal. Jsem poctěn, ale nebylo to moje přání. Mnoho lidí by si přálo, abych kandidoval, ale opakuji, že rozhodující názor pro mě bude názor rodiny,“ cituje Babiše iDnes. Sběr podpisů začal v prosinci a podle iniciátora Miloslava Ondry se po celém Česku objeví asi padesát stánků s peticí za Babišovu kandidaturu. Podle politologa Jana Kubáčka je taktika ježdění zemí výhodná. V zahraničí jsou takové cesty za lidmi běžným standardem, řekl serveru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články