VIDEO: Necelých tisíc lidí v Brně protestovalo proti povinnému očkování a vládním opatřením. Protestovalo se i v ostatních městech

Na demonstraci v Brně dorazilo zhruba osm stovek lidí. Své názory zde šířili například exposlanci Lubomír Volný a Zdeněk Koudelka. Do ulic vyšli lidé napříč republikou.

i Zdroj fotografie: S vědomím iniciativy Otevřeme Česko - Chcípl PES / Facebook
                   

Kolem osmi stovek lidí vyrazilo do centra Brna na shromáždění iniciativy Chcípl PES. Demonstrovali proti povinnému očkování a vládním opatřením proti šíření covidu. Setkání začalo na piazzettě Janáčkova divadla, kde se hodinu střídali řečníci. Dav lidí se poté vydal na pochod městem. Podle policie proběhlá celá akce bez incidentů.

Poklidné shromáždění

„Pochod proti porušování osobních svobod, Ústavy ČR a proti povinnému očkování. My, občané České republiky žádáme, aby vláda ČR dodržovala Ústavu ČR a ani ve jménu tzv. vyššího blaha ji nikdy neporušovala! Každý občan má právo se rozhodnout, zda se nechá očkovat či nenechá očkovat proti Covid19! Nejsme proti dobrovolnému očkování, jsme pouze proti povinnému očkování,“ zněla pozvánka na demonstraci zveřejněná na webu Otevřeme Česko.

„V podstatě to bylo poklidné shromáždění. Zatím je to bez incidentů, proběhly projevy a prošli centrem Brna. Vše je v pořádku. Těžko říct, kolik lidí se účastnilo, kolegové na místě odhadli osm set účastníků,“ citoval portál iDNES krajského mluvčího policie Davida Chaloupka. Demonstrace začala ve 13 hodin před Janáčkovým divadlem, kde promluvil například exposlanec ČSSD Zdeněk Koudelka nebo exposlanec Lubomír Volný.

Bubnování i skandování nechybělo

Po hodině kritizování povinného očkování a dalších pandemických opatření, se shromáždění vydalo na pochod předem domluvenou trasou, v doprovodu bubnování a skandování na kolemjdoucí, účastníci je totiž přemlouvali, ať se k pochodu přidají. Ve tři odpoledne zástup dorazil zpět k Janáčkovu divadlu, kde lidé zazpívali státní hymnu, pak se dav začal pozvolně rozcházet.

„S pořadateli jsme řešili vhodné místo pro shromáždění. Vzhledem k tomu, že na všech náměstích jsou v současnosti stánky, zvolili jsme právě piazzetu. Dohodnutá cesta pochodu přes Rašínovu a Masarykovu ulici, poté ulicí Josefskou a po Rooseveltově zpět k Janáčkovi divadlu byla dodržena,“ sdělil tajemník městské části Brno-střed Petr Štika.

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články