Zeman chce po lékařce Stehlíkové omluvu, milion korun a jména lékařů, od kterých měla lživé informace

Pokud by lékařka předžalobní výzvě nevyhověla, budou podle prezidentova právníka následovat další předpokládatelné právní kroky, tedy pravděpodobně žaloba.

i Zdroj fotografie: Jindřich Nosek/ Creative Commons / CC BY-SA
                   

předžalobní výzvě, kterou ve čtvrtek zveřejnil Hrad, se prezident Miloš Zeman domáhá omluvy a milionu korun od lékařky Džamily Stehlíkové. Ta o něm napsala, že jeho dlouhodobé zdravotní problémy a hospitalizace souvisela s metabolickým rozvratem, a to v rámci alkoholické jaterní cirhózy. Ve výzvě se zároveň uvádí, že prezident chce znát jména lékařů, od kterých Stehlíková měla získat informace o zdravotním stavu Zemana. Milion korun má poukázat na účet Fondu ohrožených dětí Klokánek.

Vaše závěry byly lživé

Stehlíková se ale omlouvat nehodlá, což nedávno prohlásila v souvislosti s předžalobní výzvou. Podle Novinek, o chronickém jaterním onemocnění a těžké podvýživě prezidenta hovořil i kardiochirurg Pavel Pafko, který byl členem jeho lékařského konzilia. V předžalobní výzvě Stehlíkovou vyzval prezidentův právník Marek Nespala, aby sdělila Zemanovi „jména kolegů, od kterých získala ‚nedávné informace‘ od zdravotním stavu prezidenta republiky”, o nichž psala na svém blogu.

„Můj klient, prezident republiky se s vámi dlouhá léta vůbec nesetkal, nepohybovala jste se ani v jeho okolí, nikdy nebyl vaším pacientem, legálním způsobem jste nikdy nemohla disponovat jeho zdravotnickou dokumentací ani poznatky příslušných zdravotnických pracovníků,“ uvádí Nespala ve výzvě s tím, že měl možnost se za expertní asistence podrobně seznámit se zdravotnickou dokumentací Zemana. „Mohu vás ubezpečit, že vaše závěry byly lživé,“ píše právník.

Podle Stehlíkové jde o pomstu

Pokud by lékařka výzvě nevyhověla, musí očekávat „předpokládatelné právní kroky”. „Pochopitelně budu žalobě čelit, protože mám pravdu a na té pravdě budu trvat. Jsem psychiatrička a už víckrát v životě se mi stalo, že jsem byla žalovaná pacienty, ale nikdy jsem to neprohrála,“ cituje Stehlíkovoiu iDnes s tím, že lékařka chápe, že prezident je v situaci, kdy jeho hlavní úloha skončila jmenováním vlády a pomsta se stala jeho srdeční záležitostí.

iZdroj fotografie: S vědomím Jiřího Ovčáčka / Twitter
Miloš Zeman

Zeman byl opakovaně na podzim hospitalizován ve střešovické Ústřední vojenské nemocnici. Důvodem bylo dlouhodobé nechutenství, kvůli němuž prezident zhubl deset kilogramů. Zeman řekl, že má zavedenou sondu s umělou výživou, a opakovaně zdůraznil, že přestal pít alkohol a přestal kouřit. Prezidentská kancelář důvody pobytu hlavy státu v nemocnici dlouho odmítala zveřejnit, čímž přispěla k řadě spekulací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články