Lékař Schwarz: Lidem, kteří očkování na covid snášeli špatně, třetí dávku nedoporučuji

Vedlejších účinků očkování je mnohem více, než uvádějí oficiální statistiky. Myslí si to praktický lékař Rodion Schwarz.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Rodiona Schwarze
                   

U žen porucha nebo úplná absence menstruačního cyklu trvající měsíce (častokrát po 6-8 měsících návrat cyklu), následně po přeočkování zase porucha cyklu, rozvoj suchého kašle, teplot, slabosti, vypadávání vlasů, rozvoj zažívacích obtíží či rozvoj cukrovky. To jsou jen některé negativní příznaky po očkování na covid-19, které MUDr. Schwarz zmiňuje z vlastní praxe.

Dá se říci, kolik lidí má po očkování nežádoucí účinky?

Vzhledem k tomu, že se již skoro rok specializují na léčbu postcovidového syndromu včetně postcovid like syndromu (syndromu který se rozvine po očkování a připomíná postcovidový syndrom jako takový), lze těžce odhadnout, jaké je procento v populaci. Oficiální statistiky sice uvádějí desetiny procenta. Dle mě je to více. Nejsem příznivcem uvádění čísel vylovených z rukávu, oficiálním statistikám již také moc nevěřím. Sotva někdo bude hlásit, že ženám více vypadávají vlasy, nebo nebo jim vymizelo libido.

Takže data Státního ústavu pro kontrolu léčiv nesedí?

Jak jsem uvedl výše, včetně všech uvedených důvodů, nesedí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Léky

Lze toto číslo snižovat, existuje nějaká prevence?

Každý pacient, který je u nás očkovaný, dostává z preventivních důvodů tabletu aspirinu, která mírně ředí krev a tím snižujeme riziko vzniku trombóz a embolií.

Na očkování lze organismus i připravit. V tom nám krásně pomáhá tradiční čínská medicína, a to a přímo směs na minimalizaci nežádoucích účinků očkování. Lze ji zakoupit přímo u nás v ordinaci. Můžete se obrátit i na erudovaného terapeuta čínské medicíny, který pacientovi směs připraví.

Vy sám jste prodělal těžkou formu covidu, následně se u vás rozvinul post-covidový syndrom. Co přesně to znamená, jak je se projevuje?

Ano, je tomu skutečně tak. Byl jsem jeden z prvních, který covid 19 prodělal (v té době ještě nebyly vakcíny k dispozici), následně se u mě rozvinul i postcovidový syndrom. I díky těmto okolnostem jsme spolu s kolegy vytvořili informační web postcovidovysyndrom.cz, kde se mohou čtenáři dozvědět více o postcovidovém syndromu, jeho projevech a léčbě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Deprese

Projevy jsou mnohdy totožné s těmi, které rozvinou i po očkování. Úplný výčet ještě není konečný, a stále více jich přibývá. Obecně se dá říci, že se nastartovává jakousi zanětlivou odpověď v organismu, a covid samotný jakoby zhoršuje a prohlubuje obtíže, které již do covidu pacient v mírné formě trpěl.

Co byste doporučil lidem, kteří první či druhou dávku očkování špatně snášeli, mají jít na tzv. Booster?

Doporučení je asi logické, prozatím se neočkovat. Počkat na novou vakcínu, která slibuje menší míru nežádoucích účinků. Na první místo bych vyzdvihl prevenci cestou pravidelného a sofistikovaného posilování imunity. Velice se nám osvědčila kombinace tradiční čínské medicíny s full spektrem CBD kapek vlastní výroby, a infuzí vitamínu C.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Bolest zad

Jaké jsou tedy nejčastější nežádoucí účinky očkování?

Dlouhotrvající kašel (suchý či produktivní), svalová slabost, zvýšená teplota přetrvávající týdny až měsíce, neschopnost se soustředit, pocit „mozku v mlze“, výpadky paměti, změny nálady, někdy doprovázené depresí a dalšími duševními problém, potíže se spánkem, bolesti hlavy, bolest kloubů, bolavé bolesti v rukou a nohou, parestézie, zažívací obtíže – průjem, zácpa, nevolnost, zvracení, ztráta chuti a čichu, bolest v krku a potíže s polykáním, kožní projevy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články