Putin je v paralýze: Bojí se stále víc o svůj život. Nové důkazy přibývají

Ruský prezident Vladimir Putin patří mezi nejnenáviděnější osoby světa. Není divu, že jeho obavy o život narůstají.

i Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Šéf Kremlu se v Rusku těšil vždy velké popularitě, ale v zahraničí nikdy nebyl příliš oblíbenou politickou osobností. Jeho autoritativní vedení země nemá v západním světě pochopení. Činem, ke kterému se uchýlil v letošním roce, si ale proti sobě poštval většinu veřejnosti. Válka na Ukrajině má na svědomí mnoho nevinných obětí a za vinu je to připisováno právě ruské hlavě státu, který invazi do sousední země na konci února odstartoval. Řada lidí má proto zájem na tom, aby byl Putin odstraněn a konflikt s Ukrajinou ukončen.

Strach je na místě

Pokusy o atentát na ruského prezidenta proto přibývají. Nejblíže měl být svému konci před necelým měsícem, kdy na polské území dopadla raketa a zabila dva lidi. Ruské elity si mysleli, že za útokem na člena NATO stála Moskva, což mělo být poslední kapkou trpělivosti vůči šéfovi Kremlu, jak Události247 psaly zde. Putina zachránilo, že za touto katastrofou nakonec on nestál. Přesto se jeho obavy o život nezmírňují. Naopak. Je připraven na všechno, a proto má po celém Rusku celou síť tajných úkrytů, informuje web Onet.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kreml je nejstřeženějším místem v celém Rusku, dříve byl sídlem carů, dnes prezidenta

Za stavbou soukromých úkrytů ruského prezidenta má stát Hlavní ředitelství speciálních programů, které má na starost také výstavbu oficiálních bunkrů. Putin se může ukrýt téměř kdekoli. Některé tajné skrýše se nacházejí v centru Moskvy, další v jejím okolí a jsou propojeny s vládními budovami, včetně Kremlu, píše dále web Onet. Živo bylo kolem řady těchto míst hlavně před začátkem války na Ukrajině. Pozorována měla být hlavně těžká stavební technika, což má signalizovat, že bylo vše předem připravováno.

Dědictví z doby Sovětského svazu

Budování ale neutichá ani nyní. Některé bunkry mají být hluboké i 200 metrů, rozprostřeny jsou od Moskvy až po pohoří Ural, informuje server Onet. Jak dále připomíná, bunkry se v Rusku začaly stavět pro důležité lidi státu už v dobách Sovětského svazu. Propojeny mají být tunely, které se táhnou i desítky kilometrů. Během války se několikrát objevila v médiích informace, že se na některé tajné místo už Putin ukryl.

Nacházet se tam měl například i v květnu, kdy měl proběhnout neúspěšný pokus o atentát, píše web TN. Úkryt měl být střežen elitními odstřelovači, jídla testována ochutnávači a před otravou měl být chráněn speciálními rukavicemi. Je zřejmé, že ruský prezident se o svou bezpečnost velmi obává a dělá vše pro to, aby svému skonu předcházel. Připravené bunkry ho mají ochránit i v případě, že dojde k použití jaderných zbraní.

Jaký konec předpovídáte Vladimiru Putinovi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články