Neválí se vám doma nějaké staré digitální hodinky? Některé kusy mohou mít dnes vysokou hodnotu, dají se prodat i za desetitisíce korun.
Spoustu věcí, které v minulosti byly součástí našeho každodenního života, dnes už nevlastníme, nebo leží doma v šuplících či možná na půdě. Důvod je jednoduchý – technologie jdou neustále dopředu a pro staré technologické kousky už prostě nemáme využití. Například staré hodinky, které se nosily v devadesátkách, už dnes téměř nikdo nenosí. Jenže, jak už redakce Událostí247 nedávno informovala, právě ty mohou mít dnes vysokou hodnotu.
Digitální hodinky za desítky tisíc korun
V devadesátých letech byly digitální hodinky doslova všude. Měly je děti ve školních lavicích, montéři v dílnách i šéfové ve firemních kancelářích. Tyhle pípající pomocníky tehdy definovala přesnost, praktičnost i futuristický vzhled. Skvělým příkladem jsou například hodinky od firmy Casio, která se proslavila především výrobou kalkulaček. Když se pak v minulosti firma rozhodla vyrábět digitální hodinky, překvapivě pak svůj prvotní produkt, tedy kalkulačky, do svých hodinek zahrnula. Vznikly pak legendární hodinky, které byly výborným pomocníkem v každodenním životě.
Tyto hodinky, konkrétně model Casio Databank, dnes můžete prodat za opravdu krásné peníze. Na aukčních fórech se jejich ceny častokrát pohybují v řádech několika tisíc korun. Některé modely, konkrétně pak G-Shock, se pak prodávají i za desítky tisíc korun. Pochopitelně pak záleží na konkrétních modelech, jejich stavu, stáří a také počtu vyrobených kusů.
„Casio vydává čas od času limitované edice, často jen v několika stovkách kusech. V případě, že byste takovou limitku měli doma a rozhodli se ji prodat, můžete za ni dostat i částku přesahující sto tisíc korun. Například takové G-Shock MRGB5000 se dnes prodávají za 80 tisíc korun,“ řekl Událostem Karel L. z Prahy, který se zabývá opravou hodinek.
Casio stále jedou
To, co se lidem na hodinkách Casio líbilo, byl nejen jejich futuristický vzhled, ale také jejich cena – tenkrát v devadesátkách se daly pořídit jen za pár stovek. Nešlo však o jedinou značku, která v devadesátkách zdobila zápěstí mnoha lidí po celém světě. Velmi oblíbené byly například Hamilton Pulsar P1 – první digitální hodinky s LED displejem. Ty se začaly vyrábět už v roce 1972 a, jak redakce Událostí247 zjistila, dnes má tento model hodnotu 15 000 dolarů, tedy přibližně 330 000 Kč.
Možná to zní přehnaně, ale digitálky z devadesátek dnes opravdu mohou dosahovat hodnot v řádech desítek až stovek tisíc korun. Samozřejmě ne každé pípající hodinky se stanou sběratelským hitem, ale ukazuje to, že i něco tak běžného jako dětské hodinky ze základky může po letech získat překvapivý význam – a někdy i výjimečnou cenu.
Máte doma nějaké staré hodinky?


