Chytré telefony tak, jak je známe dnes, budou v budoucnu passé. Nahradí je mnohem inovativnější technologie, ze kterých běhá mráz po zádech.
Vzpomínáte si ještě na dobu bez telefonů? Nebo na dobu, kdy měly domácnosti pevnou linku? Tyto doby jsou už dávno pryč a dnes má téměř každý chytrý telefon, který mu umožňuje nejen telefonovat, fotit a používat aplikace, ale také nahrazuje GPS navigaci, budík, kalendář i kalkulačku. Jde o zařízení, které změnilo spoustě lidem život, ale i ono jednou bude nahrazeno, a to další, mnohem lepší technologií. Čeho se v budoucnu dočkáme a na co si budeme muset zvykat?
Nová technologie, která změní vše
Ještě před několika desetiletími jsme si nedokázali představit život bez pevných linek. Dnes si zase neumíme představit den bez chytrého telefonu. Jenže i těm začíná pomalu zvonit hrana. Nadcházející technologická revoluce má podle předních vizionářů jako Mark Zuckerberg, Elon Musk a Bill Gates změnit samotný způsob, jakým komunikujeme se světem – a to doslova.
Telefony jsou nedílnou součástí života každého z nás. Upřímně, dokážete si vůbec představit, že by vymizely z našeho světa? My tedy ne, ale technologičtí velikáni, jako jsou například Mark Zuckerberg nebo Elon Musk, ano. A na tom, aby se to stalo, pracují už dlouhá léta. A jak dokonce upozorňuje web IDR, dny chytrých telefonů jsou podle nich sečteny.
Například zmíněný Mark Zuckerberg, zakladatel společnosti Meta, si je naprosto jistý, že v budoucnu se lidé bez telefonů kompletně obejdou. Proč? Nahradí je podle něj mnohem inovativnější a chytřejší technologie. Například brýle. Zuckerberg se totiž spojil se značkou Ray-Ban a vytvořil chytré brýle s funkcemi rozšířené reality. Ačkoliv se na první pohled neliší od běžných brýlí, v sobě skrývají pětičlennou sadu mikrofonů, kameru, reproduktor a integraci umělé inteligence. Tyto brýle se však tomu, s čím přichází Elon Musk, nemohou ani zdaleka rovnat.
Elon Musk se svou společností Neuralink totiž míří přímo do mozku. Jeho tým vyvíjí čipy, které se implantují do lidské hlavy a umožňují ovládat technologie pouhou myšlenkou. První dva lidé už tento implantát dostali a dokážou pomocí myšlenek pohybovat kurzorem na obrazovce. To, co dokáže Neuralink dnes, je však nic oproti tomu, co Musk plánuje. Jeho představou jsou totiž čipy, kterými budeme ovládat kompletně všechno. Svou vlastní myslí zhasnete světla v bytě, otevřete dveře anebo pošlete zprávu. Jak? Jen tím, že na to myslíte.
Konec telefonů
No a do třetice tady máme Billa Gatese, který se rozhodl pro vývoj elektrického tetování. Tedy, pokud se tomu tak vlastně dá přezdívat. Jedná se o sadu senzorů, které se aplikují přímo na kůži pomocí vodivého inkoustu. Tento systém má nejen sledovat zdravotní stav, ale být i prostředkem komunikace – přímo z těla. V praxi by to mohlo znamenat, že lidské tělo se promění v živý komunikační uzel.
Jak redakce Událostí247 zjistila, toto elektronické tetování je zatím pouze ve fázi vývoje, ale představa o jeho fungování je jasná. Bill Gates se totiž nechal slyšet, že jeho nové zařízení má v budoucnu nahradit chytré telefony. Pravděpodobně by se mělo jednat o jakýsi displej přímo na naší ruce, díky kterému budeme moci ovládat cokoliv, co dokážeme dnes ovládat skrze chytrý telefon. Ano, náš chytrý telefon má v budoucnu nahradit několik senzorů na naší ruce.
Co si o těchto technologiích myslíte?


