udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Lidem po celém Česku teď chodí zvláštní SMS zprávy. Pokud přišla z tohohle čísla, nesmíte ji číst. Jinak vám zmizí peníze

Lidem po celém Česku teď chodí zvláštní SMS zprávy. Pokud přišla z tohohle čísla, nesmíte ji číst. Jinak vám zmizí peníze

24. července 2025
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

S podvodnými SMS zprávami se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Spousta lidí také kvůli tomu přišla o všechny své úspory.

podvodne sms a emaily
Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247

Obsah článku

  1. S penězi se můžete rozloučit
  2. Neznámé číslo si můžete ověřit

Mezi nejčastější fígle podvodníků patří SMS zprávy, které se tváří, že je posílají nejrůznější státní instituce. Lidem také volají údajní bankéři. Jak Události247 upozornily již několikrát, ti navíc bývají velice přesvědčiví. Klienta proto často ani nenapadne, že jde o podvod, a díky šikovně kladeným otázkám snadno vyzradí své osobní údaje a podrobnosti k účtům nebo platebním kartám.

S penězi se můžete rozloučit

Mezi nejnovější nekalé praktiky šmejdů patří SMS zpráva, která se tváří jako prosba o pomoc domnělého příbuzného. Tvrdí v nich, že jsou na dovolené v zahraničí a že se jim rozbil telefon. Proto prý volají z jiného čísla. Rodiče nebo jiní příbuzní mají dětem v nesnázích psát na WhatsApp. V době letních dovolených navíc tento podvod jen kvete. Spousta lidí je totiž opravdu na dovolené v zahraničí.

sms mobil telefon
Zdroj fotografie: Djembayz / Creative Commons / CC-BY-SA
Dejte si velký pozor na podvodné SMS a WhatsApp zprávy

Zprávy navíc často bývají velmi naléhavé. Jak policie na síti X varuje, šmejdi tvrdí, že je potřeba zaplatit něco velmi neodkladného a potomek jim nemůže zavolat, protože mu na mobilu nefunguje mikrofon. Pokud mu oběť uvěří a pošle peníze na daný účet, může se s nimi definitivně rozloučit. Pokud vám volá nějaké neznámé číslo, nebo vám z něj přijde SMS zpráva, existuje stránka, na které si to můžete prověřit.

Neznámé číslo si můžete ověřit

Stačí jen na internetu zadat www.vyhledatcislo.cz a zadat dané telefonní číslo. Poté hned uvidíte, jestli patří mezi ta nebezpečná. Pokud zadáte třeba +420704475227, ihned zjistíte, že se jedná o podvod. Někteří lidé, kterým takto podvodníci psali, se na tuto stránku se svou zkušeností ozvali. Scénář je vždy stejný. Poslána SMS s textem: Ahoj mami, tohle je moje nové číslo. Můj telefon je rozbitý, pošli mi zprávu na WhatsApp.

penize bankovky penezenka
Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Po uvěření podvodníkům je už krátká cesta k nenávratně ztrátě peněz

Policie opakovaně varuje: pokud vám někdo z blízkých napíše žádost o peníze, vždy si tuto žádost ověřte jiným způsobem. Ideálně telefonickým hovorem nebo osobním setkáním. Nikdy také nesdílejte ověřovací SMS kódy. Pokud vás někdo požádá o zaslání kódu z SMS zprávy, pravděpodobně jde o pokus o zneužití vašeho účtu. Pokud by vám tedy podobná SMS přišla, určitě na ni nereagujte a raději se obraťte na policii, ať nenaletí další lidé.

Štítky
#peníze #podvod #sms
Kontaktují vás podvodníci často?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Veronika Gajerová: „Padla jsem na dno, ale může být i hůř.“ Do dluhové pasti ji dostala už první půjčka

Veronika Gajerová: „Padla jsem na dno, ale může být i hůř.“ Do dluhové pasti ji dostala už první půjčka

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
8 h
Kam zmizela dětská filmová hvězda Kateřina Rusinová: Zvítězila u ní volba pomáhat lidem. Je velmi uznávaná v medicíně

Kam zmizela dětská filmová hvězda Kateřina Rusinová: Zvítězila u ní volba pomáhat lidem. Je velmi uznávaná v medicíně

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
7 h
Po mamince zdědila krásu, ale i talent: Dcera Jany Šulcové stmelila celou rodinu svým projektem

Po mamince zdědila krásu, ale i talent: Dcera Jany Šulcové stmelila celou rodinu svým projektem

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
7 h
Zákaz spalovacích motorů zpečetěn. Miliony naftových a benzinových aut pošlou do šrotu, Pražáci to ale neřeší

Zákaz spalovacích motorů zpečetěn. Miliony naftových a benzinových aut pošlou do šrotu, Pražáci to ale neřeší

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
8 h
Tesla versus STK? Modely 3 přestávají mít povolení jezdit na silnicích v EU. Ceny ojetin se propadly na minimum

Tesla versus STK? Modely 3 přestávají mít povolení jezdit na silnicích v EU. Ceny ojetin se propadly na minimum

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
8 h

Varování: Přišel vám někdy tento e-mail? Po jeho přečtení přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Varování: Přišel vám někdy tento e-mail? Po jeho přečtení přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Stát rozdá přes 2 000 000 000 Kč těm, kteří platili moc peněz za energie

Stát rozdá přes 2 000 000 000 Kč těm, kteří platili moc peněz za energie

Jednou nakoupíte v některém z těchto obchodů a přijdete o všechny vaše peníze. Naletěla už spousta Čechů

Jednou nakoupíte v některém z těchto obchodů a přijdete o všechny vaše peníze. Naletěla už spousta Čechů
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidič
  • #servis
  • #motor
  • Zákaz spalovacích motorů zpečetěn. Miliony naftových a benzinových aut pošlou do šrotu, Pražáci to ale neřeší
  • Tesla versus STK? Modely 3 přestávají mít povolení jezdit na silnicích v EU. Ceny ojetin se propadly na minimum

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #sk-slavia-praha
  • #fortuna-liga
  • #ac-spart-praha
  • Češka, která válcovala tenisový svět, prozradila důvody svého pádu
  • Nová hvězda fotbalové Slavie. Zpackaná operace ohrozila jeho kariéru

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #zahraniční celebrity
  • #slovenské celebrity
  • Veronika Gajerová: „Padla jsem na dno, ale může být i hůř.“ Do dluhové pasti ji dostala už první půjčka
  • Kam zmizela dětská filmová hvězda Kateřina Rusinová: Zvítězila u ní volba pomáhat lidem. Je velmi uznávaná v medicíně

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #letadlo
  • #herec
  • Slovenský řidič autobusu obětoval život, aby zachránil pasažéry
  • Zdeněk Troška bojuje s nemocí. Usíná vsedě a bere silné léky

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • Vémolova první výplata v MMA. Dnes by kvůli ní ani nevylezl z postele
  • Bojovník UFC zoufale prosil trenéra o ukončení souboje. Zachránil ho až rozhodčí
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.