Podle expremiéra Babiše kryje Rakušan organizovaný zločin a Gazdík má na hlavě tunu másla

Andrej Babiš se po rezignaci ministra školství Petra Gazdíka pustil i do dalších členů vlády. Sám jde přitom v září před soud kvůli Čapímu hnízdu.

i Zdroj fotografie: Česká pirátská strana
                   

Gazdíkovo rozhodnutí odejít z vlády, kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem, bylo podle předsedy opozičního hnutí ANO nevyhnutelné, píší Novinky. Novinky dále připomínají, že Babiš je obžalovaný a za podvod může jít na několik let do vězení.

Fiala schvaluje mafiánské praktiky

Babiš se na svém Twitteru pustil do Gazdíka. „Má tunu másla na hlavě a po všech jeho lžích byla rezignace nevyhnutelná. Post poslance si samozřejmě ponechá, protože by bez státu neměl ani na chleba,” uvedl. Dodal, že Gazdík byl podle něj jen jedním chapadlem. „Skutečnou hlavou hydry je pan (předseda STAN) Vít Rakušan, který organizovaný zločin STAN kryje z pozice ministra vnitra,” píše předseda hnutí ANO na Twitteru.

Tím, že nechává Starosty ve vládě, schvaluje podle Babiše premiér Petr Fiala „mafiánské a loupežnické” praktiky STAN, uvádí Babiš na svém profilu na sociální síti. Bývalý premiér stále zvažuje kandidaturu na prezidenta. Své rozhodnutí učiní podle Novinek zřejmě až na podzim. To znamená až poté, co v září předstoupí před soud v kauze Čapí hnízdo, psali jsme zde. Babiš čelí obžalobě spolu se svou bývalou poradkyní z dotačního podvodu a poškození finančních zájmů Evropské unie. Hrozí jim až deset let za mřížemi.

Strany si budou přetahovat voliče

Babiš na Twitteru zaútočil i na ministra vnitra Rakušana a premiéra Petra Fialu, píše TN. Podle politologa Jana Kubáčka je to pragmatické prohlášení. „Hnutí ANO a STAN sdílí velký počet voličů. Když se podíváme na měření mnoho let zpátky, vždy když se dařilo hnutí ANO, slábli Starostové a naopak,“ řekl pro Události247.

iZdroj fotografie: Česká pirátská strana
Ivan Bartoš a Vít Rakušan

Andrej Babiš si podle Kubáčka tvrdým distancem od Starostů o část těchto voličů říká. „Pravdou je, že Starostové Babišovi v minulosti také nic nedarovali, takže to prostě je standardní průběžný vývoj tvrdého předvolebního marketingu, protože volby se blíží. Bojuje se o hodně voličů, kteří právě chodí k těm regionálním volbám, a proto jsou tak cenní a zajímaví pro politické subjekty. Já očekávám, že začne i určité vymezování ze strany ODS a Pirátů, protože i oni mají zálusk na voliče STAN,“ dokončil politolog pro Události247.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů