Putina odklidí do sanatoria. Země se tak může vyhnout převratu, tvrdí bývalý šéf zpravodajské služby

Bývalý ředitel zpravodajské služby MI6 Richard Dearlove přišel s překvapivým tvrzením. Podle něj bude ruský prezident v sanatoriu do konce roku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

O předpovědi bývalého šéfa MI6 informuje server Mirror. Deník píše o tom, že podle Dearlova je jen otázkou času, kdy bude šéf Kremlu muset být umístěn do zařízení pro léčbu lidí s chronickým onemocněním. V sanatoriu by pak měl Putin zůstat do konce roku, píše dále Mirror. Za odchodem ruského prezidenta z úřadu je podle bývalého šéfa britské tajné zpravodajské služby nutná lékařská péče. Vypadá to tak, že spekulace o Putinově špatném zdraví se zřejmě potvrdí.

Putinův konec

V souvislosti s ruským prezidentem se mluví v posledních týdnech hlavně o Parkinsonově chorobě. Objevila se ale také zpráva o rakovině krve, jak nedávno Události247 informovaly. Nutnost lékařské péče by tak nebyla nijak překvapující zprávou. On ale k tomu v podcastu One Decision dodal důležitou větu. Podle něj sice Putin vyjde ze sanatoria, ale „už ne jako ruská hlava státu“. Podle bývalého exšéfa tajné služby je to jediný způsob, jak posunout děj věcí bez převratu.

iZdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
Vladimir Putin

Známky posunu v myšlení Kremlu jsou podle něj znatelné i v posledních vyjádřeních samotného Putina. Jde hlavně o postoj ve vztahu k rozhodnutí Švédska a Finska vstoupit do NATO. Tento samotný fakt podle ruského prezidenta není problém, pokud nedojde k otevření vojenských základen ve skandinávských zemích, píše dále Mirror. Ze strany Ruska se v této otázce přitom čekala daleko větší hysterie. Putin tak zjevně není v kondici a k jeho dobrému zdraví nepřispívá ani vývoj událostí na Ukrajině.

I ruský prezident stárne

V tažení se Rusku nedaří a šéf Kremlu to nese špatně. Potvrzují to také slova britského profesora Marka Galeottiho který je předním odborníkem na Rusko a Putinovým životopiscem. „Šíří se zprávy, že má Parkinsonovu nemoc, nebo rakovinu štítné žlázy či krve. Já nejsem doktor, ale Putina sleduju bedlivě 25 let, něco je s ním špatně,“ napsal profesor pro web Daily Mail. Jak píše server TN, ve svém sloupku dále Galeotti upozornil, že ruský prezident letos oslaví 70. narozeniny a věk se na něm začíná velmi podepisovat.

„Bylo zvláštní sledovat jeho, který si zakládal na svém černém pásu v judu, hraní hokeje a na tom, že jezdil svlečený do půl těla na koni, jak sedí na oslavách Dne vítězství v Moskvě obklopený deseti bodyguardy s dekou přes kolena. Kolem něj byli 90letí veteráni ověšení medailemi, kteří ji nepotřebovali,“ napsal pro Daily Mail. Nejde ale jen o fyzické změny, ale také změny v chovní, na které odborník na Putina upozorňuje. Válka na Ukrajině tak může skončit nakonec dříve než by kdokoli čekal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články