Objevila se další verze odstranění Putina. Rivalové na něho mají jít s kladivem

Ruský prezident Vladimir Putin je trnem v oku mnoha lidem. Podle bývalého agenta ho ale mohou brzy zabít nejbližší spolupracovníci.

i Zdroj fotografie: The Russian Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Nenávist vůči šéfovi Kremlu Vladimiru Putinovi cítí stále více lidí. Rozpoutáním války na Ukrajině si vytvořil nepřátelé po celém světě a mnoho z nich by na něm rádo spáchalo ten nejhorší zločin. Není tak divu, že se objevilo mnoho spekulací o plánované vraždě ruského prezidenta. Jak Události247 psaly, odstranění šéfa Kremlu mají chystat i ruské tajné služby, které by celou záležitost prezentovaly jako infarkt. S verzí přišli zahraniční bezpečnostní experti, podle kterých by Putin mohl být nahrazen osobou, která ve válce na Ukrajině ještě přitvrdí.

Trojice možných atentátníků

Mnoha lidem se totiž vývoj událostí nelíbí. Konflikt se vleče bez větších úspěchů. A tak se začíná mluvit o jménech, která by mohla ruského vůdce nahradit. Jde o šéfa Federální služby bezpečnosti (FSB) Alexandra Bortnikova a generálního tajemníka Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaje Patruševa. Právě tito muži mohou podle bývalého šéfa moskevské pobočky CIA Daniela Hoffmana usilovat o Putinův život, jak píše server TN. Trojici potenciálních atentátníků doplňuje ještě ministr obrany Sergej Šojgu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nikolaj Patrušev

Jakmile u některého z těchto mužů naroste nespokojenost se situací na Ukrajině, bude Putin v ohrožení. „Nikdo se nebude ptát: ‚Hej, Vladimire, nechtěl bys odejít?‘ Ne. Dostane zku***ným kladivem do hlavy a bude mrtvý. Nebo nastane čas, aby se vydal do sanatoria,“ uvedl Hoffman pro server The Daily Beast. Méně dramaticky situaci vidí bývalý důstojník CIA Ronald Marks. Podle něj je šéf Kremlu v bezpečí, dokud jsou na jeho straně silovici, což je označení pro členy elitních bezpečnostních složek.

Rozhodnout může nespokojenost Rusů

Jejich odvrácení od ruského prezidenta může přijít ve chvíli, kdy se začne nespokojenost projevovat u ruských občanů. „Až uvidíte explozi, bude se týkat ekonomiky. Ve chvíli, kdy nebudou mít přístup k jídlu, jakmile to bude takhle tvrdé, pak uvidíte v ulicích lidi,“ cituje Marksova slova server TN. A tato situace rozhodně není nereálná. Rusko se potýká kvůli sankcím Západu s ekonomickými problémy a podle šéfa Sberbank Germana Grefa míří k desetileté recesi, jak připomíná web TN.

iZdroj fotografie: Depositphotos
German Gref

I silovikům tak může dojít trpělivost a budou se chtít ruského prezidenta zbavit. Jakmile to nastane, bude to podle Markse rychlé, píše dále TN. „Stane se to strašně náhle a bude mrtvý,“ cituje jeho slova TN. Přestože jde už o několikátou verzi, jak Putin přijde o život, je otázkou, jak moc je taková prognóza reálná. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se proti ruskému prezidentovi jeho nejbližší plánovali otočit zády. Nezdá se ani, že by šéf Kremlu slábl. Naopak. Putin se zdá být stále v dobré kondici a i v dobrém rozpoložení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články