Putin bude zbaven funkce do tří měsíců, tvrdí bývalý britský špión

Zdravotní stav ruského prezidenta je v poslední době hojně diskutován. Právě z důvodu nemoci má ve funkci skončit i podle bývalého zpravodajského důstojníka MI6.

i Zdroj fotografie: The Presidential Press and Information Office / Creative Commons / CC BY
                   

Jak připomíná web Mirror, zhoršující se zdravotní stav Vladimira Putina je viditelný. Mluví se o rakovině krve, štítné žlázy nebo břicha. Spekuluje se také o Parkinsonově chorobě. Kreml jakékoliv zdravotní problémy ruského prezidenta popírá. Podle bývalého britského důstojníka Christophera Steela ale Putinovi zbývá jen pár měsíců života. „Nevidím, že by byl u moci déle než tři až šest měsíců,“ cituje jeho slova server Mirror.

Zrušení pořadu

Mirror píše, že podle bývalého špióna MI6 bude kvůli zdraví šéf Kremlu zbaven funkce převratem. Lidé se proti němu mohou obrátit z několika důvodů. Hlavním bude neschopnost ruského prezidenta nadále zemi vládnout. Jak připomíná server Mirror, Putin odložil každoroční televizní pořad, ve kterém odpovídal na otázky obyčejných Rusů. V té souvislosti se objevilo několik důvodů, proč k tomu došlo. Jedna z teorií mluví o strachu čelit otázkám souvisejících s válkou na Ukrajině.

iZdroj fotografie: Pixabay
Moskva

Web The Sun ale také spekuluje o tom, že důvodem může být neschopnost ruského prezidenta vydržet odpovídat v televizi po dobu tří až čtyř hodin. Pořad s otázkami na šéfa Kremlu probíhal v minulých letech vždy v červnu. Výjimkou byl jen pandemický rok 2020, kdy odpovídal Putin na otázky občanů až v prosinci. Nedávno ale bylo oznámeno, že se akce uskuteční v „dohledné budoucnosti“. Jde tak o dost nejasné stanovisko, dodává server The Sun.

Spekulace o dvojníkovi

Termín neupřesnil ani mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov, který uvedl, že datum je „neznámé“, píše dále Mirror. Odklad akce rozhodně neunikl pozornosti veřejnosti. Zodpovídání otázek občanů je každoročním televizním pořadem, ve kterém Putin odpovídá podrobně na zhruba 70 otázek. Odložení na neurčito navíc přichází v době, kdy se o špatném zdraví ruského prezidenta proslýchá i v jeho zemi, doplňuje Mirror.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента России / Creative Commons / CC BY
Dmitrij Peskov

Kreml to nadále popírá. Ministr zahraničí Sergej Lavrov nedávno vyvracel, že by byl Putin nemocný, naopak označil zdraví ruského prezidenta za pevné. Západ má jiný názor. Mluví se především o rakovině a Parkinsonově chorobě. Nedávno Události247 psaly také o spekulaci, že Putin už je mrtvý a ve veřejných vystoupeních se objevuje jeho dvojník. S tvrzením přišla britská tajná služby MI6, která si je jista, že smrt ruského prezidenta by Kreml zamlčoval dlouhou dobu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články