Putin navštívil Krym a už zase potvrdil svoje problémy se zdravím

O víkendu uběhlo 9 let od doby, kdy Rusko anektovalo Krym. Ruský prezident poloostrov při této příležitosti navštívil.

i Zdroj fotografie: Russian Presidential Executive Office 2015 / Creative Commons / CC BY
                   

V sobotu internet zaplavila videa zachycující Vladimira Putina, jak se v neformálním oblečení prochází po anektovaném Krymu, informuje web Onet. Mnoho lidí na nahrávce upoutala hlavně chůze ruské hlavy státu. Nelze si nevšimnout, že šéf Kremlu pohybuje nepřirozeně levou nohou a téměř kulhá, uvádí web Onet. Tím se opět rozvířily spekulace o Putinově zdravotním stavu, které se objevují od začátku konfliktu na Ukrajině. Mluví se hlavně o rakovině a Parkinsonově chorobě.

Projížděl se i po Mariupolu

Loni o špatném zdraví ruského prezidenta informoval i zdroj blízký Kremlu, jak Události247 psaly v listopadu. Oficiálně však k potvrzení zdravotních problémů ruské hlavy státu nikdy nedošlo. Kreml se naopak dlouhodobě snaží svého vůdce prezentovat jako zdravého sportovce. Jeho chování na veřejnosti však ukazuje často něco zcela jiného. Web Onet připomíná také pevné svírání stolu, které má podle odborníků zakrýt třes rukou.

Putin se ale evidentně snaží i některými svými činy dokládat, že je v pořádku. Překvapivá sobotní návštěva města Sevastopol na Krymu toho může být důkazem. Web Plus Jeden Deň informuje, že stihl společně s tamním gubernátorem Michajlem Razvožajovem navštívit i uměleckou školu. Tím ale sobotní program ruské hlavy státu neskončil. Z Krymu se následně helikoptérou přesunul do okupovaného Mariupolu, kterého se Rusové zmocnili loni v květnu, uvádí web TN. Šlo přitom o první Putinovu návštěvu Donbasu.

Putinovy plány nenarušuje ani zatykač

Putin svou dobrou kondici chtěl zřejmě dokázat i tím, že z helikoptéry následně v Mariupolu přesedl do automobilu, který dokonce sám řídil. Ze záběrů z cesty je vidět, že šéf Kremlu si jel prohlédnout i budovu divadla, ve kterém při loňském náletu měly podle Kyjeva zemřít stovky lidí.

iZdroj fotografie: Пресс-служба Президента России / Wikimedia Commons/ Creative Commons / CC BY
Mezinárodní trestní soud v Haagu vydal kromě Putina zatykač i na zmocněnkyni Kremlu pro práva dětí Marii Lvovou-Bělovovou

Doprovod v Mariupolu dělal Putinovi ruský vicepremiér Marat Chusnullin, uvádí RIA Novosti. Poskytovat mu měl informace o plánovaných změnách ve městě. Mluvili zejména o výstavbě nových rezidenčních čtvrtí, sociálních a vzdělávacích zařízení, infrastruktury bydlení a komunálních služeb a zdravotnických zařízení,“ cituje web TN z tiskové zprávy.

Jen den před jeho návštěvou Mariupolu přitom Mezinárodní trestní soud v Haagu vydal na Putina zatykač, připomíná web Čas. Stíhání se týká ruské invaze na Ukrajinu, konkrétně byl zatykač na Putina vydán kvůli únosům ukrajinských dětí z okupovaných území do Ruska. Ze sobotního programu ruského prezidenta je nicméně zjevné, že si ze západních kroků nic nedělá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články