Za parkování podobným způsobem policie letos uděluje masivní pokuty. V horším případě vám odtáhnou auto
O parkování jsme toho na Událostech247 napsali spoustu. Stačí třeba zaparkovat na špatném místě nebo jen jedním kolem vjet na chodník či trávu a rázem vám hrozí pokuta.

Za nesprávné parkování mohou čeští řidiči dostat pokutu hned v několika případech. Události247 již dříve informovaly například o tom, že lidé nesmí auto odstavit na plochách určených pro hasiče, které se obvykle nachází třeba před vchody do bytových domů. Brání tím totiž případnému průjezdu aut záchranných složek.
Ani na chvilku na blikačky
V České republice se na parkování vztahují přísné předpisy, které jsou součástí zákona o silničním provozu. Řidiči mají také povinnost zaplatit parkovné tam, kde je to vyžadováno. Pokud by tak neučinili, přestupek bude řešen ve správním řízení a sankce může být až 4 000 korun. Ještě větší pokutu však šoféři riskují v případě neoprávněného stání na vyhrazených místech pro osoby se zdravotním postižením.

Zná to snad každý řidič. Jedete do nákupního centra, nebo třeba na úřad a všechna parkovací místa jsou obsazená. Ovšem s výjimkou těch, která jsou určena pro invalidy. Těch je většinou nejen dost, ale nejsou ani zdaleka obsazená. Spousta šoférů si řekne „Zastavím tam jen na chvilku, to se přece nic nestane“ a auto tam zkrátka odstaví a zapnou výstražná světla. Nemají však zřejmě ani tušení, že bez potřebného povolení je to zakázáno.
Parkování se může pořádně prodražit
Na místech vyhrazených pro invalidy smí podle § 67 odst. 8 zastavit pouze vozidlo, jehož řidič nebo pasažér mají platný průkaz ZTP a zároveň je tato osoba vozidlem přepravována. Zneužití je rovněž trestné. Jak redakce Událostí247 zjistila, za tento přestupek na místě dostanete pokutu až 3 500 korun a pokud se případ dostane do správního řízení, může být dokonce až 10 000 korun. Navíc vám ještě strhnou 2 body z vaší karty řidiče.

Určitě je tedy dobré si tento počin pořádně rozmyslet, protože to už je potom opravdu drahé parkování. Na některých vyhrazených místech ovšem existuje možnost stání po dobu tří minut. Možné je to například na parkovišti vyhrazeném pro firemní auta. Řidič však nesmí omezit vjezd a výjezd. Myslete ovšem na to, že parkovacích míst pro invalidy se tohle netýká. Až se tedy vydáte autem někam na cesty a budete potřebovat parkovací místo, na invalidech by se vám to mohlo pořádně prodražit.