Do rostoucí skupiny firem, jež se uchýlily k drastickému propouštění se aktuálně zařadila další velká společnost. Víte jaká?
V poslední době jsme svědky rostoucího trendu propouštění v mnoha odvětvích, přičemž technologický sektor je jedním z nejvíce zasažených. Události247 již informovaly například o tom, že velkou čistku mezi svými zaměstnanci nedávno udělal gigant v oblasti digitálního streamování hudby Spotify nebo společnost Microsoft. Nyní se k nim přidává další významný hráč na poli technologií. A propouštět bude ve velkém, neboť bez práce zde skončí každý desátý zaměstnanec.
Z práce vyhodí stovky lidí
Jedná se o společnost Snap, která je celosvětově známá především díky své oblíbené aplikaci Snapchat. Na dlažbě, respektive bez práce zde podle aktuálního oznámení firmy skončí asi 530 lidí, jak píše web Novinky. To přitom činí asi 10 procent všech zaměstnanců společnosti.
Tak jako u ostatních firem, jež se k propouštění uchýlili, i ve společnosti Snap za tímto rozhodnutím stojí dlouhodobé potíže, zejména finančního rázu. Po vlně velké popularity především mezi mládeží nyní Snapchat čelí velké konkurenci jako je například Meta Platforms. A podle všeho přestává se svými rivaly stíhat držet krok.
Je technologický sektor v krizi?
Zdá se, jakoby množství oznámení firem, jež aktuálně plánují velké propouštění nebralo konce. V posledních týdnech například tato informace přišla ze společnosti PayPal, eBay nebo CriscoSystem, jak informoval web Novinky. Bez práce se pak ocitnou také stovky až tisíce pracovníků známé firmy IBM nebo společnost Alphabet, dodává server iDnes. Tento trend pak dokládají i čísla. Jak uvádí web Novinky, jen letos bylo zrušeno již 32 496 míst ve 123 technologických společnostech.
Co za takto masivní restrukturalizací a zeštíhlováním technologických firem stojí? Podle webu iDnes společnosti předvídají zpomalení ekonomiky, na které tak již s předstihem reagují. Podobně pak o nastalé situaci mluví také redaktor webu Forbes Karel Wolf, podle kterého se aktuálně zvrátil „mnohaletý trend, kdy technologické firmy doslova luxovaly pracovní trh a neustále se nabídkou pohádkových platů a ještě pohádkovějších benefitů navzájem přetahovaly o kvalifikované zaměstnance.“