80% sleva na všechny potraviny: Češi si nové obchody oblíbili. Rychle tam běžte nakoupit, než vás ostatní předběhnou

I když se snížila daň na potraviny, jejich zlevnění není v takové míře, jak většina Čechů očekávala.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Nakoupit ve slevě je v dnešní době osvědčeným způsobem, jak ušetřit. Mnozí tak pravidelně sledují akční letáky, výprodeje nebo čerpají výhody plynoucí ze členství ve věrnostních klubech. Na Událostech247 jsme psali například o tom, že Lidl připravil pro seniory nad 65 let akci, při které dostali u pokladny na vybrané výrobky 10 procent slevu. 

Slevy jsou podmíněny věrnostními programy

Upozornili jsme také na to, že Lidl zavedl novou kampaň s názvem Přesilovka proti inflaci, která má za cíl i nadále poskytovat tu nejvyšší kvalitu za nejnižší možné ceny na trhu. Patří sem například čerstvé maso, uzeniny, čerstvé ryby, mléčné produkty, mléko, pečivo nebo dětskou výživu a krmivo pro domácí mazlíčky. Jako první však oslovil své zákazníky s nižšími cenami v prosinci řetězec Penny.

Brutálně levné potraviny hned ve 2 známých obchodních řetězcích: Nabídka platí od prosince 2023. Kdo dřív přijde, ten dřív bere

Novou dvanáctiprocentní DPH zohlednil v cenách už od pátku 1. prosince, jak jsme na Událostech247 informovali. Zákazníci tam všechny potraviny až na výjimky nakoupili o necelá tři procenta levněji. Podmínkou ale byla slevová kartička a speciální kupon. „Do Penny chodím nakupovat často, mám to nedaleko domu a jsem ráda, že tam dojdu. Slev jsem využila, i když ty mobilní aplikace jsou pro mě moc složité,“ popsala pro Události247 paní Anna z Třebíče.

Potraviny téměř za pakatel

Češi se v poslední době naučili nakupovat i v obchodech, které prodávají pouze levné potraviny. Mohou být prošlé nebo mají před koncem data spotřeby. Většinou pocházejí z Německa, kde je z prodeje už vyřadili. Příkladem je třeba síť prodejen Nejlevnější potraviny Flaška, která má provozovny především v Praze. Cukr krupice, který běžně stojí okolo 30 korun, zde nabízejí za pouhých 10 korun. Za stejnou cenu tam pořídíte i 250 gramů tatarské omáčky.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Češi jsou milovníky levných nákupů

Dalším levným obchodem jsou prodejny sítě DKS. Aktuální nabídky najdete zde. Například tvarohový dezert Hamé pro děti stojí necelých 8 korun a ušetříte tak 77 procent. Oblíbené mléčné nápoje Müllermilch jsou zde k dostání za 9,90, při koupi tří kusů pouze za 15,90, což je úspora přes 80 procent. Sýr Lučina 220 gramů stojí necelých 10 korun, takže ušetříte 77 procent. „Tyto obchody znám a občas tam chodím, v Brně jich máme několik. Vůbec nevadí, že některé zboží už s trvanlivostí končí,“ popsala Událostem247 paní Milena.

Koukáte se při nákupu potravin po slevách? Napište nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články