Hlavní jídlo v restauraci za 50 Kč: Kdo nechodí do těchto skvělých českých restaurací, ten přichází o spoustu peněz

Připadá vám, že jídla v restauracích jsou šíleně drahá? Možná jste jen nenarazili na ten správný podnik. Existují místa, kde stále nabízí velmi příznivé ceny.

i Zdroj fotografie: Zacatecnik / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Ceny jídel v restauracích v poslední době razantně vzrostly. Jak píše web Lidovky, za polední menu Češi průměrně zaplatí 197 korun, v některých podnicích pak klidně až 400 korun. I přesto však stále existují místa, kde se dá najíst za podstatně nižší částky. Teplé jídlo zde pořídíte klidně kolem 50 korun, což je v porovnání s výše zmíněnými sumami skutečně velký rozdíl.

Takovéto ceny v Praze jen tak někde nenajdete

Jedním z podniků, které takto nízké ceny nabízí je pražská masna Kozí. Jak píše web Newstream, cena za hlavní chod se zde pohybuje kolem 160 korun, což je v dnešní době velmi příznivá částka. Pokud byste se však spokojili jen s teplo polévkou, tak třeba dršťková zde stojí pouze 48 korun, což je skutečně málo, zejména pak v kontextu Prahy.

iZdroj fotografie: Dezidor / Creative Commons / CC-BY-SA
V některých podnicích stále panují velmi příznivé ceny

Zdaleka přitom neplatí, že by se jednalo o podnik pro chudší skupinu Čechů. „Na začátku jsme cílili na střední třídu, chodí k nám i lidé v kravatách z okolních kanceláří,“ řekla webu Newstream vedoucí prodejny. Je tedy evidentní, že nízké ceny rádi využijí všichni a kdo do těchto skvělých českých restaurací nechodí, ten přichází o spoustu peněz.

Levné jídlo lze pořídit i v dalších podnicích

Události247 například již v minulosti informovaly o zlínské jídelně v Bartošově čtvrti. Lidé zde za polévku, hlavní chod a salát zaplatí pouhých 99 korun. Právě jídelny si mnozí Češi oblíbili a stravují se zde pravidelně. Nabízí totiž ideální kombinaci rychlého a levného jídla, které zároveň není nezdravým fastfoodem.

Polévka 10 Kč, za hlavní jídlo dáte 55 Kč. Kdo do těchto skvělých českých restaurací ještě nechodí, okrádá sám sebe

Další desítky podniků, kde se lze najíst za méně než 100 korun pak lze najít na mapě, kterou vytvořil server CNN Prima News. A vybere si zde skutečně každý. Nachází se totiž po celém Česku. Ať už tedy pocházíte z velkého města či z vesnice, nějaká restaurace či jídelna s příznivými cenami se určitě bude nacházet i ve vaší blízkosti.

Kde se stravujete vy? Nosíte si uvařené jídlo z domu, nebo pravidelně navštěvujete restaurace či jídelny? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články