Polévka 10 Kč, za hlavní jídlo dáte 55 Kč. Kdo do těchto skvělých českých restaurací ještě nechodí, okrádá sám sebe

Zdá se vám cena pár desítek korun za plnohodnotný oběd jako sci-fi? I v dnešní době lze podniky s takovými cenovkami v Česku najít.

i Zdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Události247 v minulosti psaly o tom, že restaurace v posledním roce výrazně zdražily. Není se ostatně čemu divit, dramaticky vzrostly ceny potravin, energií i dalších nákladů. I přesto se ale dají najít místa, kde se najíte skutečně za hubičku. Klidně i za pouhých pár desítek korun. Za takové částky si lidé mnohdy jídlo neuvaří ani doma, a tak by se skoro chtělo říct, že kdo do těchto skvělých českých podniků nechodí, v podstatě tak okrádá sám sebe.

V Česku je takových restaurací celá řada

Server CNN Prima News na základě tipů získaných od čtenářů sestavil mapu, na které jsou desítky podniků, kde lze jídlo pořídit pod 100 korun. Z mapy je pak zřejmé, že alespoň pár takových míst lze najít skutečně v každém kraji. A výjimkou nejsou ani velká města jako je Praha, Brno či Ostrava.

iZdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
V některých jídelnách a bufetech se dá naštěstí stále najíst za lidové ceny

Mezi levné podniky patří také královehradecká restaurace Pod Strání. I zde nabízí každý den aspoň jedno jídlo za méně než sto korun, přičemž obvykle se jedná o tradiční českou kuchyni. „Meníčka máme za 99, 109 a 119 korun. Vždy se snažíme, aby jedno jídlo bylo do stovky. Ještě zhruba před rokem jsme taková jídla měli dvě, pak jsem ale zdražoval. Přesto jsem si říkal, že jedno ještě nechám pro ekonomicky nejslabší lidi,“ řekl pro web CNN Prima News majitel podniku Radek Řehák.

Levné jídlo nabízí i mnohé jídelny

Události247 například v minulosti informovaly o jídelně ve Zlíně, kde se dá oběd pořídit za 99 korun. Ještě méně, klidně i pouhých 65 korun pak za plnohodnotné jídlo zaplatí návštěvníci jídelny ve středočeských Vinařících. Konkrétně zde polévka stojí 10 korun, hlavní jídlo pak 55 korun.

Polévka za 10 Kč, hlavní jídlo 55: Vy tyhle skvělé české restaurace ještě neznáte? Odejdete s plnou peněženkou i žaludkem

Není se tak čemu divit, že obliba jídelen mezi Čechy v poslední době roste. Nají se zde rychle, levně, a ještě si mohou objednat zvlášť polévku a hlavní jídlo, popisuje výhody web iDnes. A jak dodává web TN, těchto lákavých nabídek pochopitelně využívají hojně i senioři, kteří v dnešní době rovněž nemají peněz nazbyt.  

Kam chodíte nejčastěji na obědy vy? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články