Inspekce v prodejně Penny našla myší trus. Obchod je už opět otevřený

Na to, že kvalita potravin prodávaných v českých obchodech někdy není valná, jsme si už tak nějak zvykli.

i Zdroj fotografie: Martin Strachoň / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V pořádku však mnohdy nejsou ani prodejny, do kterých chodíme nakupovat. Jak jsme na Událostech247 psali už dříve, například v prodejně potravin Albert Hypermarket v Kladně našla už dříve Státní zemědělská a potravinářská inspekce myší trus a také ohryzané potraviny. Nejedná se navíc zdaleka o ojedinělý případ.

Obchody plné špíny

Podobně nechutný záchyt před nedávnem uskutečnili inspektoři také v Penny marketu v Pardubicích, který byl doslova semeništěm nečistot, jak jsme psali už dříve. Kontrola tam odhalila nečistoty na stropě, stěnách i na podlaze. Všude navíc byly patrné stopy po tom, že se ve skladu prodejny prohánějí myši. Inspekce proto nařídila tuto část provozovny uzavřít, dokud nedojde k nápravě. Stalo se tak hned druhý den po uzavření prodejny.

Inspekce našla v supermarketu Albert myší trus a kontaminované potraviny

Víte od nás i to, že před nedávnem vyrazila Státní zemědělská a potravinářská inspekce do supermarketu MERE v ulici Jana Evangelisty Purkyně v Mostě. Při kontrole se inspektoři nestačili divit, protože odhalili celou řadu nedostatků. Ve velkoobchodě byl totiž trus hlodavců i stopy po jejich působení a výskytu. Prostory navíc neměly vůbec žádné zabezpečení před pronikáním škůdců a celý prostor supermarketu byl ve velmi zanedbaném stavu.

V chlebu byl myší trus

Na konci dubna vyrazili inspektoři na kontrolu do Penny Marketu v Mostě. Také tato prodejna ovšem nedopadla zrovna nejlépe. Všude byly stopy po výskytu a působení hlodavců. Potraviny byly poškozené nebo kontaminované škůdci a všude byla spousta nečistot. Kromě podlahy se vyskytovaly také v regálech se zbožím a různých zařízeních. Inspekce proto 30. dubna prodejnu okamžitě uzavřela, dokud nedojde k nápravě.

iZdroj fotografie: SZPI
Ve skladu prodejny se nacházely stopy po působení myší

Informuje o tom na svém webu Potraviny na pranýři, kde se to podobnými záchyty jen hemží. Provozovatel prodejny už vše napravil a 2. května se proto mohla prodejna pro zákazníky opět otevřít. „Já už opravdu nevím, kde bych měla nakupovat, týká se to už všech obchodních řetězců. Pamatuji si, když jsem poslala syna na nákup a když to donesl, uvnitř balení chleba byl myší trus. Ihned jsem tam šla zpět a byla ostuda,“ vzpomíná pro Události247 paní Iva z Mělčan.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články