Hnus: To, co se našlo v obchodu Penny je vrcholem nechutnosti. Nakupovali jste tam někdy? Tohle raději ani nechtějte vědět

To, co se děje v zázemí některých obchodních řetězců, zůstává zákazníkům naštěstí skryto. Jinak by tam už zřejmě na nákup nikdy nešli.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Když si jdete koupit třeba rohlíky k snídani do nějakého většího obchodu, asi by vás jen stěží napadlo, že by třeba zrovna pečivo mohlo být uskladněno tam, kde se ve velkém prohánějí také myši. Jak jsme na Událostech247 psali už dříve, přesně to se letos stalo třeba v prodejně potravin Albert Hypermarket v Kladně. V prodejně našla inspekce myší trus i ohryzané potraviny. 

Problémy mají prakticky všechny řetězce

Zdaleka se však nejedná o ojedinělý případ. Jak jsme na Událostech247 psali, o moc lépe na tom nebyla ani prodejna Lidl v Pardubicích. Musela být totiž také uzavřena, protože tam inspekce našla myší exkrementy a další jiné nečistoty v různých částech prodejny. V takových prodejnách samozřejmě nikdo nakupovat nechce. Zákazníci samozřejmě o tom, co se děje v „zákulisí“ většinou nemají ani tušení. Státní zemědělská a potravinářská inspekce na podobné záchyty upozorňuje na svém webu Potraviny na pranýři. 

V jednom z nejznámějších obchodních řetězců v ČR se našly takové odpornosti, že tomu ani nechceme věřit. Z fotek se vám udělá špatně

Před několika lety musela například nechat uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Jak jsme psali, došlo tam totiž k zásadnímu porušení hygienických předpisů a inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. „Myslím, že lepší a bezpečnější je kupovat nebalené pečivo, jako chleba a rohlíky, v menších pekárnách. Tam se dá tak nějak spíš předpokládat, že se nebude válet někde mezi hlodavci,“ uvedla pro Události247 paní Eliška z Prachatic.

Myší trus na prodejně

Podobně nechutný záchyt před pár dny uskutečnili inspektoři Státní potravinářské a zemědělské inspekce v Penny marketu v Pardubicích, který byl doslova semeništěm nečistot. Kontrola tam odhalila nečistoty na stropě, stěnách i na podlaze. Všude navíc byly patrné stopy po tom, že se ve skladu prodejny prohánějí myší. Inspekce proto nařídila tuto část provozovny uzavřít, dokud nedojde k nápravě.

iZdroj fotografie: SZPI
Myší trus našli inspektoři hned na několika místech

Hned druhý den byla provozovna opět otevřena v plném rozsahu. Inspekce o tom informovala na svém webu Potraviny na pranýři. Pokud byste měli podezření na nedostatečnou hygienickou situaci v kterémkoliv obchodě v České republice, můžete na Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci podat podnět, aby situaci na dané pobočce případně sami inspektoři zkontrolovali a případně se postarali o nápravu.

Co si o podobném záchytu myslíte? Váš názor nám napište v komentářích dole

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články