Pozor: Kdo má doma všemi kupovanou potravinu z Albertu, tomu hrozí velké nebezpečí. Radši to hned vyhoďte do koše, je to vážné

Se záchyty závadných potravin se v posledních měsících doslova roztrhl pytel. Jít na nákup je už skoro adrenalinová záležitost.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY-SA
                   

O závadných nebo nekvalitních potravinách informujeme na Události247 často. Psali jsme například o čaji Yerba maté KHARTA KHADRA, který obsahoval nadlimitní množství pesticidů. Ty se přitom používají k ochraně před škůdci. Pesticidy lidské tělo neumí odbourávat, a proto se mohou nahromadit. Podobných záchytů je přitom docela dost.

Ovoce a zelenina, které našemu zdraví neprospívají

Psali jsme také například o jahodách z Kauflandu, které obsahovaly nebezpečné pesticidy. Konzumace tohoto ovoce ve větším množství je proto opravdu zdraví nebezpečná. V pořádku nebylo ani exotické ovoce liči z Kambodže. Jak jsme na Událostech247 psali, i to bylo napěchováno pesticidy. O moc lépe na tom v poslední době není ani zelenina, která se v českých obchodech prodává.

Tuhle potravinu z Kauflandu máme doma všichni. Teď se o ní zjistily hrozné věci. Musíte to ihned vyhodit do koše, jinak si koledujete

V Ovocentru V+V ve Valašském Meziříčí se kontroly nedávno zaměřily na balenou karotku, jak jsme informovali na Událostech247. Ukázalo se, že v této potravině byl dvojnásobně překročen maximální limit reziduí pesticidu linuronu. Konkrétně se jednalo o balení o deseti kilogramech. Výrobek byl dovezen z Polska. Upozornili jsme i na balení bílých fazolí z Tesca. Obsahovaly totiž téměř trojnásobně vyšší maximální limit reziduí pesticidu propoxur.

Pesticidy mohou v některých případech poškodit mozek

Web PrahaIN upozornil na informační ceduli supermarketu Albert na pražské Floře s upozorněním, aby zákazníci nekonzumovali jablka Gala dovezená z Polska, protože jsou plná pesticidů. Koupit je mohli mezi 7. a 8. lednem, i když na ceduli je chybně rok 2023. Potvrzuje to web řetězce Albert. Lidé tak jablka mohou mít ještě doma. „Každý týden čtu články o tom, co bylo v obchodech špatně, to bychom nemohli kupovat už vůbec nic,“ uvedla pro Události247 paní Hana z Rosic.  

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Zmíněná jablka byla plná pesticidů

Účinky pesticidů na lidské zdraví se liší v závislosti na několika faktorech, tedy jejich složením, koncentrací atd. Pesticidy, které se v našem těle postupně nahromadí, tak mohou mít například negativní vliv na naši nervovou soustavu a v extrémních případech může dojít dokonce až k trvalému a nezvratnému poškození mozku. Některé druhy pesticidů mohou také narušit hormonální systém, jak jsme psali už dříve. 

Co si o tom všem myslíte vy? Řekněte nám váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články