Kdo u pokladny v obchodě předloží jednu věc, ten dostane máslo s 50% slevou. Pospěšte si, než ho ostatní vykoupí

Vánoce jsou za dveřmi a s nimi samozřejmě i pečení cukroví. Každá hospodyňka ví, že kromě mouky spotřebuje také spousty másla.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Ty tam jsou doby, kdy stála kostka másla 10 korun. Před několika lety se cena za 250 gramů tohoto tuku vyšplhala až k 50 korunám a to, co bylo kdysi považováno za základní položku v kterékoliv domácnosti, se už nyní stává luxusním artiklem, jak jsme na Událostech247 psali už dříve. Běžná cena másla v obchodech je mezi 50 a 60 korunami.

Nabídka pro české zákazníky

V Česku je draho už dlouho a nevypadá to, že by měla v následujících měsících přijít nějaká změna. Jak jsme na Událostech247 informovali, na dosavadních maximech je například také cena vepřového masa, které patří mezi klíčové potraviny. Zatímco loni v říjnu jsme kupovali kilo vepřové kýty v průměru za 132 korun, letos v květnu už to bylo 151 korun. Slevy na nákupech mohou zákazníkům přinést také věrnostní karty, které už většina obchodů nabízí. Čechům se vyplatí také kartička polského obchodu Biedronky.

Čechy milované maso brzy astronomický zdraží. Kdo si včas neudělá zásoby, ten se v obchodě nedoplatí

Od roku 2021 dává Biedronka možnost zapojit se do svého věrnostního programu také zákazníkům ze sousedních zemí: Německo, Česká republika a Ukrajina. Rozšíření karty má ukázat otevřenost zákazníkům nejen z Polska,“ uvedl pro web PrahaIN mluvčí Biedronky Jakub Mazur. Kromě karty je však během slevových akcí někdy nutné použít také aplikaci v mobilním telefonu a aktivovat kód. Právě toho si bohužel nevšimli Češi, kteří tam vyrazili na nákup.

Máslo ve slevě

Biedronka nabízela výhodnou cenu při koupi tří másel. Jedno vyšlo v přepočtu na 25 korun, tedy na polovinu než u nás. Problém ale nastal u výše popsaného systému aktivace slev. Češi neměli aplikaci ani slevový kupón. I bez slevy však máslo vycházelo na necelých čtyřicet korun, což je o dost levnější než v Česku, dodává PrahaIN. Pokud byste měli o slevovou kartičku Biedronky zájem, stačí si o ni požádat při nákupu u pokladny nebo na webu Biedronky, radí web Rexter. 

iZdroj fotografie: Salicyna / Creative Commons / CC-BY-SA
Máslo využívá každý den řada lidí

Bez mobilní aplikace však se slevou nenakoupíte. „Na nákupy do Polska jezdíme docela pravidelně, protože se to přece jen vyplatí pořád víc, než tady v Česku. Můj syn je naštěstí technicky zdatný, takže si všechno nastudoval, stáhl si aplikaci i do mobilu a o kartičku jsme si požádali při nákupu. Zrovna toto máslo jsme si kupovali, teď před svátky se opravdu hodí každá koruna, kterou člověk ušetří a máslo za 25 korun, to je sen,“ popsala Událostem247 paní Erika, která bydlí nedaleko Ostravy.

Zaujala vás podobná nabídka? Řekněte nám to v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články