Konec jednoho z největších obchodních řetězců v ČR? Zavírá desítky prodejen, lidé nemají kde nakoupit

Zavírání poboček a masivní propouštění. To vše se nyní děje v jedné z oblíbených sítí obchodů s elektronikou.

i Zdroj fotografie: Horakvlado/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době Události247 psaly hned o několika případech částečného či úplného konce oblíbených řetězců. Známá síť drogerií dm se například rozhodla zrušit několik poboček na Slovensku. A maloobchodní řetězec Carrefour pak skončil úplně a jeho prodejny přešly pod značku Tesco. Aktuálně pak podobný osud hrozí další skupině obchodů, na které mnozí Češi nedají dopustit.

Velké změny na poli řetězců prodávajících elektroniku

V oblasti obchodů s elektronikou nastaly v nedávné době mnohé změny. Události247 psaly o tom, že kvůli změně majitele se prodejny Elecktro World změní na Datart. Na Slovensku se pak pro změnu prodejny Datart přejmenují na Nay. A nyní je na obzoru zásadní změna u dalšího z řetězců.

Konec oblíbeného obchodního řetězce v ČR: Lidé zoufají, milovali jsme to tam

Jak píše web Kupi, v blízké době skončí řada prodejen Okay. Tento řetězec zabývající se prodejem elektroniky a nábytku se totiž dostal do finančních problémů a nedaří se mu najít investora, který by jej podpořil. Nezbývá tak než hledat úspory na vlastní straně.

Skončí desítky prodejen

V plánu je uzavřít až třetinu se všech poboček, které má Okay v Česku a na Slovensku. Konkrétně má jít asi o 30 prodejen, jak uvádí web CNN Prima News. Lidé, kteří sem s oblibou chodili, si tak nebudou mít kde nakoupit a budou muset hledat jinou alternativu. Ruku v ruce s tím pak půjde samozřejmě i hromadné propouštění zaměstnanců, kteří v prodejnách pracovali. Má jich být asi 40, přičemž mimo jiné má jít především o administrativní zaměstnance či lidi pracující ve skladu.

iZdroj fotografie: FrantisekKorbel/ Creative Commons / CC-BY-SA
Okay plánuje zrušit asi třetinu ze svých bezmála 100 poboček v Česku i na Slovensku

K tomu pak nastaly změny i ve vedení řetězce Okay, dodává server Kupi. Zda se však několik desítek milionů vysoké dluhy podaří splatit a znovu uvést firmu do prosperujícího stavu, je otázka. Nyní se spíše zdá, že se pomalu blíží konec dalšího z oblíbených řetězců, na který mnozí lidé nedali dopustit.

Chodíte rádi do prodejen Okay? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články