Oblíbený obchod navždy končí. Existoval od roku 1991. Všichni jsme to tam milovali, už tam ale nikdy nenakoupíme

Většina z nás má svůj oblíbený obchod, ve kterém rádi nakupujeme. Ať už se jedná o kamenné prodejny nebo e-shop.

i Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Někdy se ovšem stane, že takový obchod jednoho dne ukončí provoz. Události247 například v minulosti psaly o konci oblíbené sítě prodejen Bezobalu nebo hračkářství Hamleys, které sídlilo nedaleko Václavského náměstí. Víte od nás také o tom, že končí e-shop Kasa, který se zaměřoval na prodej elektroniky. Jednalo se přitom o oblíbený český internetový obchod.

V posledních letech končí obchody s tradicí

Krach před několika měsíci oznámila také společnost ENAPO, která měla po celé republice desítky prodejen, jak Události247 psaly už dříve. Mezi zákazníky přitom byly tyto prodejny potravin velmi oblíbené. Byly především na vesnicích a fungovaly už deset let. K oblíbeným obchodům v Česku patřil svého času také francouzský maloobchodní řetězec Carrefour. V roce 2005 však oznámil, že u nás končí a jeho jedenáct hypermarketů převzal obchodní řetězec Tesco.

Tenhle známý český obchod jsme milovali všichni. Teď najednou zavírá, už si tam nikdy nic nekoupíme

Teď se stahují mračna nad dalším vyhlášeným obchodem. Jedná se o letenskou prodejnu drogerie, barev a laků, která je s touto částí města spojena už od roku 1991. Navíc si jako jedna z mála prodejen zachovala svou původní podobu. Jak píše web Kupi, právě to jí dodává na jedinečnosti i přesto, že není nijak zvlášť moderní. Nyní však hrozí, že si zákazníci v této prodejně už nenakoupí. Přitom zde za pár korun koupí různé zboží, které už jinde téměř není k dostání.

Zákazníci si mohou oddechnout

Důvodem toho, proč prodejna končí, nejsou malé tržby, ale to, že majitelé letenské drogerie chtějí na odpočinek. Tedy do zaslouženého důchodu. Svou živnost nabídli k prodeji případným zájemcům, ale jejich nabídka je časově omezená. Pokud se zájemci neobjeví, má být smlouva s městskou částí Praha 7 definitivně ukončena a zákazníci si budou muset hledat novou prodejnu drogerie.

iZdroj fotografie: Fuzre Fitrinete / Creative Commons / CC-BY-SA
Zmíněnou prodejnu mají místní obyvatelé ve velké oblibě

Jak dále píše web Kupi, nakonec to vypadá, že by drogerie v místě mohla zůstat. Zájem o ni totiž projevila jedna pražská firma, která by měla de facto nabízet stejný sortiment jako předešlí majitelé. „U nás v Brně máme taky jednu takovou stálici mezi drogeriemi, je v centru Brna a pamatuji si ji od dětství. Dokonce tam mají výrobky, které byste mysleli, že už se dávno nevyrábí,“ popsala Událostem247 paní Milena.

Slyšeli jste už o zmíněné drogerii na Letné? Dejte nám vědět v komentářích, zda jste tam někdy byli nakupovat

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články