Kuřecí maso z Albertu je ruleta s vlastním zdravím. Kdo ho má doma, musí ho okamžitě vyhodit do koše. Je to vážné

Dříve se lidé mohli nakazit onemocněním salmonelóza většinou ze špatně tepelně upraveného masa.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Dnes je však situace mnohem horší. Když vyrazíme na nákup potravin, nikdy nemáme jistotu, že to, co si přineseme domů, bude v pořádku. Psali jsme například o tom, že obchodní řetězec Kaufland stáhnul z prodeje vepřovou šunku Pirátské dukáty, protože neobsahovala stabilizátory a konzervanty, takže její výrobce nemohl zaručit správné tepelné opracování. Šunka tak mohla být zdraví nebezpečná.

Závadných potravin jsou stovky

Obchodní řetězec Tesco musel před nějakou dobou stáhnout z prodeje hned několik „zdravých“ tyčinek. Jak od nás víte, obsahovaly totiž vyšší než stopové množství mléčné bílkoviny, která v nich ale nemá co dělat, protože není uvedena na etiketě. U lidí, kteří jsou citliví na mléko, by mohla mléčná bílkovina vyvolat alergické reakce. Billa musela přestat prodávat pomazánkové máslo s příchutí křenu.

Billa ve velkém stahuje oblíbené máslo: Máte ho doma? Hrozí vám velký problém a ani o tom nevíte

Upozornili jsme, že se u tohoto výrobku mohlo nafouknout víčko. Časté záchyty jsou také u tolik oblíbeného kuřecího masa. Psali jsme třeba o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila v jedné z prodejen potravin kuřecí křídla, která by zákazníci rozhodně jíst neměli. Byla totiž zkažená a zapáchala. Inspektoři informovali také o záchytu zkaženého kuřecího masa z Polska. Laboratorní analýza u výrobku potvrdila kontaminaci bakteriemi rodu Salmonella.

Výrobce nemá problémy poprvé

Pokud rádi vaříte kuřecí polévku a kupujete si za tímto účelem třeba kuřecí hřbety, měli byste teď zpozornět. Kontroly totiž nedávno odhalily maso, které je zdraví nebezpečné. Konkrétně se jedná o výrobek Kuřecí hřbety na polévku od výrobce Rabbit Trhový Štěpánov. Tento výrobce navíc nemá s kvalitou svých výrobků problémy poprvé. I když měl výrobek datum trvanlivosti do 15. 2. 2024, je možné, že by ho zákazníci mohli mít ještě doma v mrazáku.

iZdroj fotografie: SZPI
Pokud jste doma uvedenou potravinu našli, neměli byste ji za žádných okolností konzumovat

Raději se tam hned podívejte, konkrétně šlo o šarži L 422454033. Kontrola totiž prokázala, že v potravině je patogenní bakterie Salmonella enteritidis, která může způsobit onemocnění zvané salmonelóza. Inspekce o tom informuje na svém webu Potraviny na pranýři. „Já už se bojím si v obchodě kupovat jakékoliv maso, v poslední době čtu, co všechno inspekce zakázala. Jednou jsem se po kuřecích řízcích pěkně pročistila, kdoví, co v tom bylo,“ řekla Událostem247 paní Iveta z Turnova.

Zakoupili jste si někdy v obchodě závadnou potravinu? Jaká to byla? Napište nám v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články