Majitelům řidičských průkazů, kteří zapomněli udělat jednu věc hrozí pokuta skoro 3 tisíce korun

Řidiči mohou být při některých policejních kontrolách obzvlášť zaskočeni. Obzvlášť, pokud o dílčích povinnostech vůbec nikdy neslyšeli.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Během jízdy existuje hned několik způsobů, jakými si řidiči mohou přivodit potíže. Často lidé zapomínají, že nesplnění určité povinnosti může téměř zaručeně skončit pokutou. Vše navíc může skončit pokutou atakující hodnotu 3 tisíce korun.

Povinná výbava

Policisté mají právo nás kdykoliv požádat o to, abychom jim ukázali povinnou výbavu. V takovém případě je naší povinností to udělat. Co všechno bychom u sebe ale měli mít? Jednou z nejdůležitějších věcí je neoddiskutovatelně výstražný trojúhelník.

iZdroj fotografie: Policie ČR
Povinnou výbavu musí mít každé auto

Na druhém místě je hasicí přístroj, který sice v Česku není součástí povinné výbavy, ale například v Polsku ano. Není přitom žádným tajemstvím, že k východním sousedům jezdí každý den na nákupy, za prací a rodinnými příbuznými řada Čechů. Tamní zákony uvádí, že řidiči mají povinnost zajistit, aby byl přístroj plně funkční a umístěný na snadno dostupném místě.

Pokuta nemusí být zrovna malá

Pokud se tak budete pohybovat na polském území, kde vás zastaví policie, mohou po vás hasící přístroj v autě požadovat. Z hlediska bezpečnosti je nejlepší použít speciální držáky, které slouží k uchování hasicího přístroje. Pokud vaše auto nemá takový doplněk, stále je třeba zvážit rozumné umístění této položky. V krizové situaci nám totiž přístroj nacházející se hluboko v kufru bude k ničemu, a to se tamním policistům nemusí líbit.

iZdroj fotografie: Harry Mitchell / Creative Commons / CC-BY-SA
Povinná výbava v Polsku je odlišná než u nás

Řidič, který nesprávně umístí hasicí přístroj nebo výstražný trojúhelník ve svém autě musí počítat s vážnými důsledky. Pokud polští policisté zjistí, že nemáme zmíněné vybavení, nebo je špatně umístěné, nezbude jim jiná možnost, než nám dát pokutu. Ta začíná na zhruba 20 zlotých a končí na 500 zlotých. V přepočtu se tak výše pokuty pohybuje od 100 korun do zhruba 2 700 Kč. Je tak očividné, že majitelé řidičských průkazů, kteří se rozhodnou jet do Polska a nechtějí řešit zbytečné problémy, by si měli jasně nastudovat tamní zákony.

Zdroj: Top-pojištění, 30kmh

Jezdíte do Polska? Pokud ano, stalo se vám tam, že vás zastavili policisté? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články