Masivní slevy skoro na všechno: Známý řetězec je odstartuje už brzy. Kdo zaváhá, ten přijde zkrátka

To, že jsou Češi milovníky slev, není žádnou novinku. Teď pro ně opravdu speciální slevy chystá známý prodejce.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Obchodní řetězce se v poslední době předhánějí v tom, kdo zákazníkům nabídne lepší podmínky pro nákup. Jasným lákadlem jsou samozřejmě slevy. Nedávno jsme na Událostech247 psali například o tom, že Lidl připravil pro seniory nad 65 let akci, při které dostali u pokladny na vybrané výrobky 10 procent slevu. Týkalo se to i již zlevněného zboží.

Nábytek v akci je spíš vzácností

Například u zeleniny však existují i jiné způsoby, jak při jejím nákupu ušetřit. Zaměstnanci obchodů totiž před otevírací dobou většinou kontrolují ovoce a zeleninu, které se předchozí den neprodaly a horší kusy pak dávají bokem, jak jsme na Událostech247 informovali relativně nedávno. Zákazník si je pak může koupit s výraznou slevou. Slevové letáky mnoha supermarketů vychází jednou týdně. Například Kaufland, Tesco, Billa nebo Albert je vydávají vždy ve středu.

Slevy 50 %: Velký obchodní řetězec vyslyšel přání zákazníků. Pospěšte si, kdo dřív přijde, ten dřív bere

Lidé však samozřejmě nepotřebují jen jídlo. Důležité pro ně je čas od času také pořízení například nové postele nebo třeba sedačky. Nábytek se však zase až tak často v akcích neprodává. V tomto ohledu však na své zákazníky myslel oblíbený švédský nábytkářský řetězec IKEA, který přichystal opravdu zajímavou a lákavou akční nabídku. Po zářijovém snížení cen u tří tisíc produktů chystá další akci, upozornil web Seznam Zprávy. Datum oznámí již brzy.

Ceny se liší i o několik tisícovek

Psali jsme o tom, že ceny nábytku z IKEA se v Česku a Polsku výrazně liší. Zatímco třímístná sedačka stála v Česku 27,5 tisíce korun, v Polsku to bylo o 10 tisíc korun méně. Levněji se však prodává nábytek této značky také třeba v Rakousku nebo na Slovensku. Pohovka Vimle stojí v Česku 32 tisíc, v Polsku v přepočtu 28 tisíc korun. Šatní skříň Pax je u nás za 18 tisíc, úplně stejná skříň vyjde v polské IKEA o tři tisíce levněji, vypočítává web Seznam Zprávy.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Řetězec IKEA chystá podle posledních informací zlevnit řadu produktů

Podle šéfa tuzemské IKEA Davida McCabea strategie nesouvisí s českými přeshraničními nákupy, ale je to součást DNA obchodního řetězce. Jak píše web Peníze, aktuální zlevnění firma odůvodňuje stabilizací trhu po pandemii, silnou korunou a snižováním nákladů. Dá se tedy předpokládat, že žádané zboží, které bude ve slevě, rozeberou zákazníci během pár minut. „V poslední době jsme nakupovali v IKEA v Polsku, ty rozdíly jsou opravdu velké. Uvidíme, jak se pochlapí ta česká,“ řekla Událostem247 Alena Bezová z Ostravy.

Nakupujete někdy v řetězci IKEA? Pokud ano, tak co? O vaše zkušenosti se s námi podělte dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články