O tom, že některé staré věci mohou mít později velkou cenu, vás na Událostech247 informujeme poměrně často.
Například staré mobilní telefony, které už se dávno nepoužívají, má doma schované spousta lidí. Přitom si neuvědomují, že některá z těchto zařízení mohou mít dnes poměrně vysokou sběratelskou hodnotu. Za staré mobily, jež by mnozí považovali za retro vykopávky, jsou mnozí sběratelé ochotni dát klidně i desítky tisíc korun.
Vše zařídíte z pohodlí domova
Staré mobily však vykupují i někteří prodejci elektroniky a mobilní operátoři, jak upozornil web CNN Prima News. Majitelům tak umožňují vydělat si přímo z pohodlí domova i několik tisíc korun. Výkupu v Česku nabízejí třeba prodejci Alza, Planeo nebo Datart. Na jejich webových stránkách najdete výkupní formulář, kde si jednoduše zvolíte typ zařízení, které chcete prodat.
Kromě telefonů se možnost prodeje vztahuje i na tablety, chytré hodinky, notebooky nebo herní konzole. Ze seznamu, který ve formuláři najdete, vyberete konkrétní model prodávaného zařízení a taky jeho barvu. Následně vyhodnotíte stav zboží, které chcete nabídnout, zhodnotíte podle nabízených možností. Na základě toho vám prodejce v okamžiku sdělí, kolik za své mobilní zařízení můžete získat peněz.
Co se s vaším telefonem stane potom?
Potom už záleží jen na vás, jestli danou nabídku přijmete, nebo zda si svého telefonu či notebooku ceníte více. Pokud s nabízenou cenou souhlasíte, vrátíte zařízení do továrního nastavení a dobře zabalíte. Během několika dnů si pak balíček vyzvedne kurýr, takže si s dopravou nemusíte dělat starosti. Až prodejce zásilku obdrží, zkontroluje, jestli vámi uvedený stav zařízení odpovídá. Pokud je vše v pořádku, během pár dnů vám na účet přijdou peníze.
Podobnou možnost nabízejí také někteří mobilní operátoři. Například O2 nebo Vodafone v rámci projektu RE-START. Říkáte si, co se s vaším mobilem potom stane? Firmy použitá zařízení po výkupu buď nabídnou v rámci bazarového prodeje, nebo jako takzvané repasy. To znamená, že zařízení vrátí do provozuschopného stavu. Elektroniku ve špatném stavu pak rozeberou na součástky. Některé ještě poslouží jako náhradní díly, zbytek se ekologicky zlikviduje, dodává web.