Máte doma starý telefon? V žádném případě ho nevyhazujte, dostanete za něj obrovské peníze

Staré mobily často končí zastrčené v šuplíku či krabici. Věděli jste ale, že na nich můžete pěkně vydělat?

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Telefony v dnešní době řada lidí mění jak na běžícím páse. Nové si často pořizují i přesto, že ty stávající pořád fungují, jen už nejsou úplně v módě. A co se starými, nepoužívanými mobily? Rozhodně je nevyhazujte. Za starý telefon totiž můžete dostat překvapivě velké peníze.

Operátoři si staré mobily cení

Možná vás to překvapí, ale o staré telefony mají zájem mobilní operátoři. Jak psaly Události247, řada z nich nabízí lidem nemalou částku za výkup starého zařízení a k tomu ještě bonus na nový telefon. Celkem si tak lidé takovouto výměnou mohou přijít klidně i na více než 10 tisíc korun, což se rozhodně vyplatí.

Máte doma jeden z těchto starých telefonů? V žádném případě je nevyhazujte, dostanete za ně pohádkové peníze

Zároveň, i nefunkční zařízení mají určitou hodnotu. V každém mobilu je totiž značný podíl drahých kovů. Podle serveru České stavby má v sobě telefon zhruba 0,034 gramů zlata, v SIM kartě je pak tohoto kovu asi 0,030 gramu. Ačkoli to tedy není nijak závratné množství, vyhazovat mobily jen tak do popelnice určitě není dobrý nápad.

Velmi starý telefon vám může vydělat jmění

Na starých telefonech se však dá vydělat i jejich prodejem. Obzvlášť pokud máte některý z kultovních či mimořádně starých modelů, může být jeho hodnota velmi vysoká. Příkladem je Nokia 8110. Tento telefon z roku 1996 si svou popularitu získal mimo jiné i díky filmu Matrix. Také proto dnes nepoužité kusy v originálním balení dosahují hodnoty až zhruba 3 tisíce dolarů, což je více než 70 tisíc korun, píše web TN.

iZdroj fotografie: Solomon203 / Creative Commons / CC BY-SA
Staré telefony vám mohou vydělat pěkné peníze

Ještě víc lze vydělat prodejem starého iPhonu. Konkrétně jde o iPhone 2G, což byl vůbec první telefon značky Apple. Podle webu TN se nyní mezi sběrateli prodává za částku v řádech tisíců eur, za nový kus v původním balení pak neváhají dát i okolo 100 tisíc korun. Ještě o řád vyšší částky, bezmála milion korun pak dosáhl zcela nový, nepoužitý iPhone z roku 2007. Konkrétně se na předloňské aukci vydražil za neuvěřitelných  39 339,60 dolaru, dodává web TN.

Schováváte si doma staré telefony? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články