Máte doma starý mobil? Ihned se podívejte, dostanete za něj přes 100 000 Kč

O tom, že starší a nepotřebné věci mohou mít s postupem času velkou cenu, jsme na Událostech247 psali několikrát.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Velmi hodnotné může být třeba nádobí, které máte doma na půdě ještě po babičce. Jak jsme psali už dříve, některé obzvlášť cenné kusy mohou dosáhnout hodnoty i několika milionů korun. Pokud byste tedy takový porcelán doma našli, dost možná jsou z vás boháči. Je však nutné, abyste si vše sami ověřili a nádobí nabídli k prodeji.

Pořádně se podívejte, co se vám doma „válí“

Upozornili jsme také na to, že velmi žádaný je i starší nábytek, například v bruselském stylu, který zná většina z nás z dětství. Na portálu Sbazar se obývací pokoj v tomto designu ze 60. let prodává i za 15 tisíc korun. Žádaná jsou také křesla, kterým se říká Halabala. Když jsou zrestaurovaná, mají hodnotu i přes 20 tisíc korun. Jejich poznávacím znamením jsou oblé podpěrky na ruce. Tato křesla spadají do retro stylu.

Máte na půdě tento starý nábytek? V žádném případě ho nevyhazujte. Má obrovskou hodnotu, dostanete za něj velké peníze

Velkou cenu mohou mít i starší VHS kazety. Jak jsme na Událostech247 psali, nejdražší VHS kazetou všech dob je pak originálně zabalené první vydání filmu Back to the future (Návrat do budoucnosti), za který dal fanoušek v aukci v přepočtu 1,65 milionu korun. Velmi cenné jsou i některé gramofonové desky. Například speciální vydání od světoznámých interpretů jako jsou Bob Dylan, The Beatles, The Rolling Stones nebo Prince.

Mobilní telefon s cenou zlata

Vydělat se však dá také třeba na starém mobilním telefonu. Za některé kousky vám totiž sběratelé doslova utrhnou ruce. Podle polského webu Webniusy má extra hodnotu mobil, který máte doma zabalený ještě v původní krabici. Například vůbec první mobil, Motorola DynaTAC 8000x, oslavil minulý rok 40. narozeniny. Vyvíjel se dlouhých 10 let a tehdy měl cenu nového auta, píše dále web. Tento mobil v dobrém stavu můžete prodat až za 120 tisíc korun.

iZdroj fotografie: Namlong618 / Creative Commons / CC-BY-SA
Za některé starší kousky jsou sběratelé ochotni zaplatit opravdu vysoké částky

Mnohem větší šance však je, že doma máte legendární Nokii 3310 z roku 2000, která patřila k velmi oblíbeným modelům. Web iDnes našel tento typ mobilního telefonu na stránkách vyhledavače Heureka za necelých 30 tisíc korun. Další model, který můžete prodat až za 20 tisíc korun, je Nokia 8800 Sirocco s vysouvacím krytem z roku 2007, píše dále web Webniusy. „Mám doma svůj první mobil, Nokii 5110, ta asi moc velkou cenu nemá,“ řekl Událostem247 pan Jiří s tím, že mobil zrovna nedávno zkoušel marně zapnout a má ho už jen z nostalgie.   

Našli jste doma někdy starou věc, která byla hodnotná? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články