Máte účet u této velké české banky? Zavádí nové brutální poplatky. Peníze bude muset odevzdat spousta lidí

V dnešní době by se skoro zdálo, že své peníze je lepší mít doma pod matrací. Některé banky totiž po svých klientech chtějí nemalé poplatky.

i Zdroj fotografie: Zákupák / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Kromě potravin a energií začaly v poslední době zdražovat také banky. Jak psaly Události247, týká se to nejrůznějších služeb, od zadávání platebních příkazů na pobočce až po zasílání papírových výpisů. Některé bankovní instituce se například rozhodly zavést poplatky za potvrzovací SMS zprávu při používání internetového bankovnictví.

Zdražují prakticky všechny banky

Mezi další banky, které se rozhodly zdražovat, patří třeba UniCredit Bank. Jak od nás víte, lidé si zde nově připlatí hned za několik služeb, mimo jiné za ověřovací a informační SMS, papírové výpisy, platební příkazy v provozovně nebo za některé výběry z bankomatů a zahraniční transakce. Konkrétně poplatek za ověřování přes SMS vzroste z 1,50 koruny na 4 koruny. Změny začaly platit v listopadu a projevily se také na dětských účtech.

Klienti známé české banky zuří: Od 1. října nám napaří nesmyslné poplatky, to snad nemyslí vážně

Události247 například již dříve psaly také o tom, že od loňského října zvedla výrazně ceny svých služeb banka Moneta Money Bank. Bohužel není zdaleka jediná. Zvyšování cen banky obhajují růstem nákladů na poskytování služeb, investicemi do bezpečnosti a rozvoje digitálních technologií. Mezi bankami, které ke zdražování v nedávné době přistoupily, je také Komerční banka, která poplatky zvedla od letošního ledna.

Zvedají se poplatky u služeb, při kterých jsou potřeba úředníci

Také ČSOB se rozhodla přesvědčit své klienty, kteří dosud dávají přednost osobním službám na pobočkách a papírovým výpisům z účtů, aby přešli na internetové nebo mobilní bankovnictví. Podle nových obchodních podmínek a po změně sazebníku poplatků, které budou platit od 1. července 2024, zdraží vše, k čemu bude nutná osobní asistence pracovníka banky nebo České pošty, upozorňuje web Měšec. Cena papírového výpisu z běžného účtu, spořicího účtu a termínovaného vkladu se sjednotí z původních 55 Kč na 100 korun.

iZdroj fotografie: Palickap/ Creative Commons / CC-BY-SA
ČSOB od letošního léta zvedá výši poplatků

Senioři ve věku od 65 let budou mít tištěné výpisy za zvýhodněnou cenu 65 korun. Poplatek za odchozí platbu zadanou na pobočce se navýší o 25 korun, nově klienti zaplatí 150 korun. Za odchozí platbu zadanou kartou na poště si připlatí o 15 korun víc, respektive 50 korun. Za trvalý příkaz na pobočce dají lidé 150 korun. „Jsem už starší ročník, ale tyto poplatky mě donutily naučit se pracovat s internetovým bankovnictvím. A je to vlastně dobře, ušetřím tak čas i peníze,“ řekla nám paní Ivana.

Co si o výši těchto poplatků myslíte vy? Napište nám svůj názor dolů do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články