Vyskytl se další způsob, jak lidi připravit o peníze. Pozor by měli dávat především lidé, kteří hledají práci.
V době internetu se daří nejrůznějším podvodům. Někteří lidé přestávají být ostražití, a to je pak může stát veškeré úspory. Na Událostech247 jsme informovali například o podvodné technice, která manipuluje s identifikací volajícího čísla a v poslední době patří mezi nejužívanější a nejnebezpečnější formy podvodu.
Pozor na to, kam zadáváte své platební údaje
Díky takzvanému spoofingu může podvodník upravit své číslo a vydávat se tak například za pracovníka vaší banky. Tato metoda zneužívá technologii přenosu informací o volajícím čísle (CLI), aby na displeji příjemce vytvořila iluzi, že hovor pochází například od operátora nebo od policie. I kdyby podvodník volal z jakéhokoliv čísla, vám se poté na displeji objeví, že vám volá například právě policie.
Podvodníci jsou však velmi vynalézaví. Zaměřili se také na lidi, kteří se snaží najít si práci přes internet. Konkrétně se jedná o firmu Resumaker. Jak redakce Událostí247 zjistila, nabízí svým zákazníkům pomoc s vytvořením životopisu, který by jim pak měl dopomoci k lepšímu zaměstnání. Psal o tom i web TN, který s informací přišel. Aby si však mohli životopis stáhnout, musí ze své karty zaplatit 19 korun. To není moc, řeknete si. Pokud vám ovšem firma další peníze samovolně nestrhává dál.
Firma má sídlo až v Izraeli
Tuto nepříjemnou zkušenost má spousta zákazníků. Události247 vypátraly některé z nich například na webu VašeStížnosti, který provozuje dTest a řeší stížnosti na nejrůznější firmy. Jeden z pisatelů uvádí jako příklad, že si na Resumaker.cz stáhl životopis, za který zaplatil jednorázový poplatek 19 korun. Před několika dny mu však bylo strženo dalších 649 korun za měsíční členství, které si však vůbec neobjednal. Podobnou zkušenost mají i další zákazníci této firmy.
Pokud nebyl spotřebitel v rámci registračního procesu společností řádně poučen o trvání závazku, způsobu jeho ukončení nebo o ceně, za kterou je služba poskytována, mohl by podle dTestu namítat, že byl společností uveden v omyl o rozhodující okolnosti. Protože jde o zahraniční subjekt se sídlem v Izraeli, nemůže se spotřebitel obrátit na Českou obchodní inspekci ani Evropské spotřebitelské centrum. V případě, že se spor nepodaří vyřešit smírnou cestou, může se obrátit na dozorový orgán v zemi sídla společnosti.
Narazili jste někdy na podobnou internetovou stránku?


