Nové řetězce v Česku: Lidé jásají, objeví se u nás spousta nových obchodů. Jaké budou ceny a kdy tam budeme moct nakoupit?

Český trh se brzy rozroste o další zahraniční značky, které se do tuzemska chystají expandovat. Jedna z nich otevře již za měsíc.

i Zdroj fotografie: ŠJů/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době na český trh vstupuje jedna zahraniční značka za druhou a novými obchody se to zde tak jen hemží. Jak uvádí web TN, loňský rok byl v tomto ohledu skutečně mimořádný – do Česka přišlo 39 nových značek, což je nejvyšší počet za posledních 10 let. Tento trend pak evidentně pokračuje a i letos se mohou Češi těšit na nové řetězce.

Fast foodové řetězce v Česku přibývají ve velkém

V loňském roce v Česku své první pobočky otevřel známý prodejce rychlého občerstvení Popeys. Jak psaly Události247, na vyhlášeném smaženém kuřeti této americké společnosti si Češi mohou pochutnat v Praze i v Brně. Nutno dodat, že ceny nejsou úplně nízké. Například Chicken sandwich zde stojí od 119 do 139 korun, kuřecí křídla Louisiana wings pak podle velikosti od 89 do 145 korun, psal loni na podzim web Kupi. Již brzy se pak nabídka fastfoodů v tuzemsku rozroste o další značku. Konkrétně půjde o další americký fast food, a sice Five Guys.

Nový řetězec v Česku už v září 2023: Lidé jsou u vytržení, těší se na něj jak malé děti

O chystaném příchodu Five Guys informovaly Události247 již na konci loňského roku. Podle webu Hospodářské noviny by se měla první pobočka tohoto fast foodu nacházet v právě rekonstruovaném obchodním domě Máj na Praze 1. Ten by se měl návštěvníkům otevřít letos v červnu, dodává server E15.

Další fast food bude následovat

Milovníci amerického rychlého občerstvení se pak mohou těšit ještě na jednu novinku. Tou by měl být příchod značky Wendy´s, ve Spojených státech rovněž populárního prodejce fast foodu. Jak informuje web Kupi, tato společnost by ráda expandovala do střední a východní Evropy a aktuálně hledá franšízové partnery pro vstup na český trh. Kdy přesně by se ale restaurace mohla otevřít, zatím jasné není.

iZdroj fotografie: Nheyob/ Creative Commons / CC-BY-SA
Wendy´s patří ve Spojených státech k oblíbeným fast foodům

A na co se mohou budoucí zákazníci české pobočky Wendy´s těšit? Tento fast food je známý především svými hamburgery. Nabízí však i další masné pochoutky, třeba pikantní kuřecí sendviče. A na své si však přijdou i milovníci sladkých pokrmů, pro které řetězec vyrábí mražené dezerty Frosty.

Navštěvujete rádi fast foody? Dejte nám vědět, který je váš nejoblíbenější

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články