Nový řetězec v Česku: Obchody budou už brzy všude. Lidé jsou u vytržení, přesně tohle tady chybělo

Na Český trh vstoupily v poslední době desítky nových značek a otevřely zde nové prodejny. Češi si je velmi rychle zamilovali.

i Zdroj fotografie: Фред-Продавец звёзд / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Jak jsme na Událostech247 informovali už dříve, v Česku své pobočky otevřel polský řetězec HalfPrice, který nabízí zboží známých značek za poloviční ceny. V Praze na Václavském náměstí jde navíc o největší prodejnu Halfprice ve střední Evropě. Do Prahy také zamířila třeba velmi oblíbená polská drogerie Hebe.

O Českou republiku je velký zájem

Informovali jsme také o tom, kde se dají koupit velmi levné potraviny. Jde o řetězec Mere, který v Česku není tak úplně novinkou. Na český trh tento ruský gigant vstoupil již na přelomu září a října roku 2021 a u mnohých zákazníků rychle získal značnou oblibu. Důvodem jsou již zmiňované nízké ceny. Cenovky jsou zde totiž dokonce nižší než v mnoha Čechy oblíbeném Penny nebo Lidlu. Zajímavostí je, že zboží se prodává přímo z palet, jak už dříve informovaly Události247.

Nový obchodní řetězec v ČR nabízí brutálně levné potraviny: Češi si ho hned zamilovali, Kaufland a Lidl to můžou rovnou zabalit

Češi jsou také milovníky fastfoodů, kterých tu máme hned několik druhů. Psali jsme třeba o řetězci Popeyes, který nabízí pochoutky ze smaženého kuřecího masa. První pobočka se loni otevřela v centru Prahy a lidé před ní stáli několikahodinové fronty. Popeyes je ve Spojených státech velmi oblíbeným podnikem. Svědčí o tom i jeho tržby, které se loni zvedly o 400 milionů dolarů na zhruba 5,5 miliardy dolarů, tedy asi 128 miliard korun. Firma plánuje, že do deseti let by mělo v Česku vzniknout 60 jejích poboček.

Nové řetězce nabídnou pizzu a burgery

Teď by do České republiky mohly zamířit také americké řetězce rychlého občerstvení Wendy’s nebo Rave Restaurant Group, který provozuje podniky Pie Five a Pizza Inn. Jak píše web Novinky, chtějí totiž expandovat do střední Evropy včetně Česka a hledají nyní v tuzemsku partnery pro provozování franšízy. Wendy´s je třetí největší hamburgerový řetězec restaurací rychlého občerstvení na světě s více než 7000 pobočkami. Společnost je známá především díky svým hamburgerům a pikantním kuřecím sendvičům.

iZdroj fotografie: Kevin Jarrett/ Creative Commons / CC-BY-SA
U lidí jsou řetězce rychlého občerstvení ve velké oblibě

Pie Five nabízí individuální ručně vyráběné pizzy z čerstvých surovin, které jsou připravené na objednávku za méně než pět minut. Dalším zájemcem o tuzemský trh je společnost Rave Restaurant Group, která globálně vlastní a provozuje své pizzerie Pizza Inn. V poslední době se soustředila hlavně na expanzi na Blízkém východě, jak upozornil web iDnes.Podle mě je tu už tolik řetězců rychlého občerstvení, že další nejsou potřeba. Měl jsem rád Chicken treat, kde dělali skvělé kuře. Byl to jeden z prvních řetězců u nás,“ vzpomíná pan Karel.

Těšíte se na nové řetězce, nebo si myslíte, že jich je v tuzemsku už dostatek? Napište nám váš názor dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články