Oběd v restauraci za 50 Kč: Češi ji berou útokem. Porce, chuť a ceny jsou bezkonkurenční

I v dnešní době stále existují místa, kde se dá levně a chutně naobědvat. Ne každý ale o těchto restauracích ví.

i Zdroj fotografie: Dezidor/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Ačkoli potraviny všeobecně zdražují a s nimi i restaurace či hospody, stále existují místa, kde se dá najíst doslova za pár korun. Události247 již dříve psaly třeba o vybraných podnicích, kde lze plnohodnotný oběd pořídit za částky do 100 korun. Pak jsou zde ale místa, kam by nejspíš většinu běžných lidí jít na oběd nenapadlo.

Oběd v nemocnici vyjde na pár korun

Web PrahaIN píše, že levně lze poobědvat třeba ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Ačkoli v místní restauraci nedávno došlo ke zdražení, i tak zde pokrmy patří k těm velmi levným. Pokud si lidé jídlo odnesou s sebou, mohou se ceny pohybovat i okolo 70 až 80 korun. Zároveň levné a velké porce obědů zde nejsou pouze pro zaměstnance nemocnice. Cizí strávníci, mezi něž nově patří i bývalí zaměstnanci, si zde mohou každý den zajít na oběd, jehož cena začíná již na 50 korunách a obvykle nepřesahuje 150 korun, dodává server PrahaIN.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Podle zkušeností zaměstnanců královehradecké nemocnice jsou tamní porce opravdu velké

A levně se dá najíst i v dalších nemocnicích. Například v Mostě, o čemž psal již pře časem server iDnes. Tamní restaurace nabízí totiž obědy nejen pro své zaměstnance a pacienty, ale také návštěvníky, tedy cizí strávníky. Oběd, který se skládá z polévky, hlavního chodu a nápoje, zde vyjde na 99 korun, jak píše na svém webu.

Levně se dá najíst i jinde

Události247 například již dříve informovaly o oblibě školních jídelen, ve kterých se stravuje mnoho seniorů i pracujících. Obvykle se zde oběd dá pořídit za méně než 100 korun, což je v dnešní době opravdu lákavá částka.

Řízek za 49 Kč, halušky za 52: České jídelny nabízí strávníkům pokrmy za lidové ceny

Kdo však s levnými pokrmy v jídelnách není tak spokojený, jsou restauratéři. Ti totiž cenám v jídelnách nejsou schopni konkurovat a svá obědová menu často nabízí třeba i za dvojnásobné ceny. Mnozí si tak stěžují na nefér prostředí, jak píše web ČT24.

Napadlo by vás zajít si na levný oběd do nemocnice? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články