Oblíbená pochoutka z Albertu je definicí nebezpečí. Řetězec vzkazuje, aby ji nikdo nejedl

Všichni zákazníci Albertu by si měli ověřit, zda si zde náhodou v poslední době nekoupili tuto potravinu. Podle všeho je totiž závadná.

i Zdroj fotografie: Realeklas/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Již poněkolikáté letos Události247 informují o stahování potravin prodávaných v obchodech řetězce Albert. V minulosti se jednalo třeba o sušenky ALB Cookies nougatelli nebo Kuřecí hřbety na polévku. Nyní kontroloři v Albertu objevili další závadnou potravinu, která se musela okamžitě přestat prodávat. Jedná se o mandle.

Tuto potravinu z Albertu by lidé jíst rozhodně neměli

Mandle pocházející ze Španělska z regálů Albertu musely zmizet kvůli nevyhovujícím výsledkům laboratorních testů, píše web Kupi. Konkrétně byl stažen výrobek Albert mandle natural MAXI balení 500g, které dodává společnost IBK TRADE. Závadné kusy lze pak poznat podle šarže L 24049.

Nakoupili jste někdy v Albertu, nebo Coopu? Možná vám hrozí problém nevídaných rozměrů a ani o tom nevíte

Podle laboratorních zkoušek by výrobek mohl být závadný a jeho konzumace tak může být nebezpečná. Vedení Albertu proto vyzvalo všechny zákazníky, kteří si mandle koupili, aby je raději nejedli, dodává server CNN Prima News.  

Závadné mandle či ořechy nejsou ojedinělým problémem

Nejen v Albertu se v poslední době našly závadné ořechy. Na konci loňského roku Události247 psaly o tom, že z prodeje musely být staženy mandle, které se pro změnu prodávaly v řetězci Tesco. A důvod byl v tomto případě skutečně závažný. V potravině se totiž zjistil výskyt červů.

iZdroj fotografie: Caduser2003 at Malayalam Wikipedia/ Creative Commons / CC-BY-SA
Žluknutí je poměrně častou závadou ořechů

Důvodů stahování z prodeje však může být mnoho. Poměrně častým problémem u ořechů bývá jejich žluknutí. To byla ostatně příčina stažení vlašských ořechů z prodejen Billa loni v prosinci, o čemž rovněž psaly Události247. Jak píše web Kupi, důvodem žluknutí bývá zejména špatné skladování. Poznat tyto závadné ořechy lze pak vcelku snadno – mají ostrou, hořkou chuť.

Stalo se vám někdy, že jste si koupili ořechy, které byly žluklé či jinak zkažené? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články