Mnohonásobně vyšší hodnoty než kolik byla její původní cena aktuálně dosahuje tato raritní bankovka. Sběratelé si jí velmi cení.
100korunvá bankovka sama o sobě není žádnou raritou. Jak píše na svém webu Česká národní banka (ČNB), v oběhu jich je něco přes 6 milionů kusů. Kromě nich ale existuje i pár stokorun, jejichž hodnota je daleko vyšší a s časem může nadále stoupat. Kdo by tuto bankovku měl, mohl by ji v budoucnu prodat za velké peníze a dost možná už pak třeba ani nebude muset chodit do práce.
O sběratelskou bankovku je zájem
Nejedná se o běžnou bankovku, nýbrž o speciální sběratelkou stokorunu vyrobenou ke 100. výročí české měny. ČNB je spolu s dalšími sběratelskými mincemi nechala vyrobit před 5 lety, jejich hodnota však již za tu dobu stihla výrazně poskočit. Tento vývoj mnozí dopředu tušili, a tak v době jejich vydání neváhali strávit hodiny čekáním na výměnu těchto speciálních mincí a bankovek. A podle všeho se jim to vyplatilo.
Jak v roce 2019 informoval web Aktuálně, kvůli obrovské poptávce mnozí prodejci těchto mincí a bankovek výrazně zvedli své marže. Například pamětní dvacetikoruny již krátce po svém vydání dosahovaly i více než desetinásobně vyšší hodnoty. Prodávaly se za 100 až 250 korun. Zlatá pamětní mince s nominální hodnotou 10 tisíc korun, která byla původně nabízena za 30 tisíc, se pak velmi rychle začala nabízet za částky kolem 40 až 45 tisíc korun. A podobně tomu bylo i u bankovek.
Ceny rostou rychle
Události247 již dříve psaly, že i hodnota zmíněné stokoruny rychle rostla. Z původní hodnoty 100 korun se postupně dostala na 30 tisíc korun a nadále stoupala. Kdo by tuto bankovku, které se vyrobilo 20 tisíc kusů měl, může počítat s tím, že do budoucna se bude výrazně zhodnocovat.
Nejen sběratelské mince a bankovky však mohou lidem vydělat jmění. Události247 například již dříve informovaly o 200korunové bankovce, takzvané zairovce, jejíž cena může dosahovat až 700 tisíc korun. Pokud by tedy někdo bankovku našel a rozhodl se ji prodat, může si dát v práci hodně dlouhé volno.