50% sleva na maso a o 40% nižší cena vajíček: Přinášíme přehled obchodů, kde nakoupíte extrémně levné potraviny

Každý z nás je rád, když se mu podaří nakoupit se slevou. Ať už jde o potraviny, nebo cokoliv jiného.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O tom, kde si můžete nakoupit se slevou, vás na Událostech247 informujeme poměrně často. Psali jsme například o tom, že Lidl nabízel tříkilové bedýnky s ovocem a zeleninou v rámci projektu S Lidlem šetři jídlem za 25 korun, a o tuto nabídku byl obrovský zájem. Za rok se tak v Lidlu prodalo asi 1 600 000 těchto tříkilových bedýnek.

Slevy nabízí stále více prodejen

Upozornili jsme i na to, že Češi se v poslední době naučili nakupovat i v obchodech, které prodávají pouze levné potraviny. Mohou být prošlé nebo mají před koncem data spotřeby. Většinou pocházejí z Německa, kde je z prodeje už vyřadili. Příkladem je třeba síť prodejen Nejlevnější potraviny Flaška, která má provozovny především v Praze. Cukr krupice, který běžně stojí okolo 30 korun, zde třeba nabízeli za pouhých 10 korun.

iZdroj fotografie: DMCGN/ Creative Commons / CC-BY-SA
Češi mají slevy ve velké oblibě

Velkou konkurencí pro obchody s potravinami se stává síť prodejen Tamda Foods, který nabízí také možnost nakupovat potraviny online, jak Události247 upozornily už dříve. Jsou zde o poznání nižší ceny, než nabízejí jiné obchodní řetězce. Výhodné jsou zde například ceny nápojů, drogerie, nebo třeba bramborových chipsů. Oblíbený toaletní papír Zewa zde koupíte za 63 korun, což je o desítky korun méně než v běžných obchodech, a to i když je v akci.

Většina slev je podmíněna věrnostními programy

Pokud máte rádi meloun, aktuálně ho nejvýhodněji koupíte v Kauflandu, kde za 1 kg melounu zaplatíte 18,90, jak upozornil web Kupi. Za cenu 19,90 si pro něj můžete zajít i do Tesca, ovšem musíte být členy klubu Tesco clubcard. Běžně se přitom dá meloun koupit i za 70 korun za kilogram. Milovníci jogurtů Florian je mohou koupit s 50% slevou v supermarketech Albert. Pokud jste členy klubu, za jeden jogurt zaplatíte necelých 8 korun. Za podobnou cenu Floriana koupíte s clubcard v Tescu.

3 kg potravin za 25 Kč: Tyto obchodní řetězce nabízí monstrózní slevy. Musíte si ale pospíšit, kdo dřív přijde, ten dřív bere

Jestli vám chutná hermelín, koupíte ho v hypermarketech Albert a Tesco se 40% slevou. Ovšem musíte být členy klubu, pak zaplatíte v obou řetězcích shodně 29,90 Kč. S více než 50% slevou koupíte také vepřovou krkovici. V Bille nebo hypermarketech Albert dáte za 1 kg necelých 99 korun. Za kilogram kuřecích prsních řízků, které jsou taktéž za polovinu, zaplatíte v Globusu a Kauflandu necelou stovku. Vejce velikosti M prodává Globus – 30 ks koupíte za 79,90 Kč. V supermarketech Albert za 10 vajec zaplatíte 32,90 Kč.

Využíváte slev v obchodech? Dejte nám to vědět v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články