Redaktorka Sára šla tajně na pohovor do Lidlu. Takový přístup zaměstnanců rozhodně nečekala

Redaktorka Sára se nedávno vydala do Lidlu na pracovní pohovor. To, co ji následně čekalo, ji velmi překvapilo.

i Zdroj fotografie: DMCGN/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V Polsku používá Lidl k oslovení potenciálních zaměstnanců lákavý slogan „Práce jistá na roky.” Je však toto tvrzení pravdivé? Dokáže Lidl opravdu nabídnout na dlouhá léta pracovní pozici svým uchazečům? To se rozhodla zjistit redaktorka Sára z polského webu Kobieta, a proto se přihlásila na pracovní pohovor do Lidlu. Následně své zkušenosti a poznatky interpretovala v jednom ze svých článků. Pojďme se společně podívat na to, jak pracovní pohovor probíhal.

Pracovní pohovor v Lidlu

Společnost Lidl se pyšní konkurenceschopnou mzdou a bohatou nabídkou benefitů. Novinářka Sára se rozhodla zjistit, jak nábor na pozici pokladní probíhá, a byla překvapena, jak neobvyklý tento proces je. Zpočátku se zdálo, že půjde o standardní postup – Sára navštívila web Lidlu, vyplnila online formulář, připojila životopis a očekávala rychlou odpověď. Místo toho ji kontaktovala náborářka z centrály a podrobně ji informovala o fungování společnosti, nabízených výhodách i platových podmínkách.

Lidl vyslyšel Čechy a na rok 2025 si připravil revoluční novinku. Ušetříme spoustu peněz, všichni do jednoho

iZdroj fotografie: DMCGN/ Creative Commons / CC-BY-SA
Pracovní pohovory v Lidlu jsou velmi propracované

Na konci telefonátu padla zmínka o dvouhodinovém pohovoru s vedoucím prodejny. To Sáru zaskočilo, ale zvědavost zvítězila. Sára dorazila na domluvenou schůzku, kde ji přivítala příjemná zaměstnankyně, která ji zavedla do místnosti. K jejímu překvapení zde neprobíhal individuální pohovor, nýbrž skupinová prezentace. Po chvíli se sešla větší skupina uchazečů a náborový vedoucí spustil krátký informační film, který podrobně přibližoval každodenní práci pokladních. Video ukázalo nejen obsluhu pokladny, ale i vybalování zboží a úklid.

Plat

Během pohovoru se diskutovalo i o výši platů. Zatímco v Polsku se mzdy pohybují mezi 5 750 a 6 100 zlotými hrubého měsíčně, tedy přibližně 34 000 Kč, v České republice nabízí Lidl odměny v závislosti na lokalitě. V Praze je nástupní mzda 35 300 Kč s postupným navyšováním až na 38 600 Kč po třech letech. Kromě toho je zde roční bonus až 12 000 Kč a řada dalších výhod, například příspěvky na stravování, MultiSport karta, penzijní připojištění a až 30 dní dovolené.

Z Lidlu najednou zmizely všechny tyhle produkty. Češi je měli moc rádi. Teď už si je tam ale nekoupí

iZdroj fotografie: ŠJů / Creative Commons / CC-BY-SA
V Česku začínají platy v Lidlu většinou od 28 000 Kč

V menších městech jsou mzdy nižší, ve většině případů však nezačínají na nižší částce než 28 000 Kč. Bavíme se však pouze o první smlouvě – po třech letech se plat zaměstnanců obvykle zvyšuje a postupně vyroste přes 31 000 Kč. Aby Sára získala lepší představu, oslovila Aničku, která v Lidlu pracuje již tři roky. Ta jí řekla, že si díky práci v Lidlu konečně nemusí dělat starosti o peníze. Lidl tedy nabízí stabilní zaměstnání s jasně nastavenými pravidly.

Dokázali byste si představit práci v Lidlu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články