Sankce 72 500 Kč hrozí lidem, kteří budou krmit ptáky. Nejde o vtip

Zdá se, že v dnešní době mohou lidé dostat pokutu téměř za cokoliv. Třeba i za tak neškodnou činnost, jakou je krmení ptáků.

i Zdroj fotografie: Isiwal/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Krmení ptáků, zejména pak v zimních měsících, je jistě chvályhodné. Pravidelně to dělá mnoho lidí, kteří pak s oblibou za oknem pozorují, jací ptáci jim ke krmítku přiletěli. Může se ale stát, že tato bohulibá činnost bude některým lidem zakázaná. A co víc, mohou za to dokonce zaplatit vysoké sankce. Bohužel se nejedná o vtip.

Za krmení ptáků mohou některým lidem hrozit sankce

O tom, kam až mohou zajít sousedské spory, se přesvědčila 97letá seniorka žijící v britské vesnici Staining. Jak píše web Novinky, té totiž za krmení ptáků hrozí sankce 2 500 liber, což je v přepočtu asi 72 500 korun. Důvodem jsou stížnosti jejího souseda, kterému její záliba vadí.

iZdroj fotografie: Pohled 111/ Creative Commons / CC-BY-SA
Zejména v zimě krmí ptáky mnoho lidí

Souseda britské seniorky obtěžuje zejména to, že drobní ptáci, jako jsou špačci nebo červenky, kteří ke krmítku létají, přitahují větší ptáky, jako jsou racci a holubi. Ti podle něj obec znečišťují, uvádí dále server Novinky. A k tomu všemu pak úřady ženě nařídili, aby si ze svého okna sundala nálepku s nápisem „Miluji ptáky“.

Sousedské spory mohou mít i jiné příčiny

V Česku se sice zatím podobný případ, kdy by bylo pokutováno krmení ptáků, neobjevil. V tučné sankce však mohou vyústit jiné sousedské spory. Události247 již dříve psaly například o tom, že až 15 tisíc korun vysoká pokuta může hrozit lidem, kteří mají hlasitě štěkajícího psa a sousedé si na tento hluk budou stěžovat.

Majitelům psů letos hrozí pokuta až 15 000 Kč. Stačí jedno malé pochybení a už se vezete

A prodražit se lidem mohou také některé činnosti, které dělají na své zahradě či balkoně. Pokutou může v krajním případě skončit třeba hlasité sekání trávníku v době stanoveného klidu. Anebo grilování. I t může být pro sousedy obtěžující, zejména pak, pokud kvůli tomu bude vznikat silný kouř či zápach.

Co si o případu britské seniorky myslíte vy? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články