Slevy v obchodech budou nově jen pro určité lidi. Ostatní skupiny Čechů musí platit plné ceny

Čeští zákazníci na slevy slyší a rádi v nich nakupují. Ne všichni na ně však mají nárok, a to se jim samozřejmě nelíbí.

i Zdroj fotografie: Safranek-interia.eu / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Obchodní řetězce se předhánějí v tom, aby nalákaly zákazníky. Pomáhají si v tom tím, že jim nabízejí nejrůznější slevy. Víte od nás, že jedné skupině zákazníků vyšel vstříc oblíbený obchodní řetězec Lidl a připravil pro ně speciální akci. Stačilo, když důchodce při placení prokázal, že je mu více než 65 let a k nákupu mu byla započítána zajímavá sleva.

Základem slev je aplikace

Spoustě lidí se to ale nelíbí a nechápou, proč mají mít výhodu jen někteří lidé. Poukazují například na matky samoživitelky a rodiny, které jsou na hranici životního minima. Mluvčí Lidlu Vít Pravda v minulosti pro jiná média uvedl, že se řetězec snaží zákazníkům nabízet nízké ceny každý den. Touto akcí prý řetězec chtěl jen vyjít vstříc seniorům, kteří mají kolikrát problém s nízkým důchodem vyjít.

Lidé určitého věku mají v obchodech nárok na velkou slevu na potraviny. Týká se to milionů Čechů

Kromě seniorů obchodní řetězce často zvýhodňují také studenty, jak jsme na Událostech247 informovali několikrát. Týká se to tedy milionů Čechů. Psali jsme třeba o tom, že Tesco se loni na podzim spojilo s firmou GTS Alive, která vydává studentské průkazy ISIC. Výsledkem této spolupráce byla nabídka slevy 10 procent na celý nákup pro všechny studenty. Museli ovšem mít ISIC kartu a také aplikaci Tesco Clubcard.

Některé skupiny zákazníků mají větší slevy

Psali jsme také o tom, že obchodní řetězec Tesco se rozhodl speciální akci na nákup pro studenty rozšířit. Desetiprocentní slevu s ISIC kartou tak mohli nově využít také o víkendech. Podle některých zákazníků je ale zvýhodňování pouze jedné skupiny obyvatel diskriminační. „Chápu, že studenti mají méně peněz, ale myslím, že to u nich zas tak špatné nebude,“ řekla Událostem247 paní Mirka z Brna.

iZdroj fotografie: Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim, PL, EU/ Creative Commons / CC-BY-SA
Tesco se snaží nalákat studenty na slevy

Některé řetězce zavedly v aplikacích i menší plošnou slevu, píší Hospodářské noviny. Typicky třeba nabízejí za každou utracenou stokorunu jeden kredit, který se dá následně proměnit v korunovou slevu na další nákup, například v Albertu. „To je pravda, když tam nakupuji, na účtence se mi pak ukáže, kolik jsem na nákupu ušetřila,“ říká Událostem247 paní Iva ze Znojma. Slevy na určitá menu nabízí pro studenty i KFC, Burger King a McDonald’s, ale také Subway a Boulevard.

Jak na vás výše zmíněné akční nabídky působí? Dejte nám to vědět v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články