Stát se chystá vyhodit velkou skupinu Čechů z jejich zaměstnání. Hrozí i vám, že přijdete o práci? Zjistili jsme za vás

Propouštění se zdaleka netýká jen soukromého sektoru. Víte, který státní podnik se aktuálně k tomuto kroku chystá?

i Zdroj fotografie: Úřad práce ČR
                   

O tom, že stát má v plánu snížit počet úředníků a dalších státních zaměstnanců informovaly Události247 již dříve. Plán propouštět ve svém resortu oznámil například ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a v podobném duchu se vyjádřil i ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Aktuální propouštění se však netýká úředníků, ale státního podniku Diamo. Nehrozí ztráta zaměstnání i vám?

Kolik Čechů o zaměstnání přijde?

O tom, že státní podnik Diamo bude muset propouštět psaly Události247 již na začátku jara. Tato firma zabývající se odstraňováním následků po těžební činnosti avizované snižování počtu pracovníků odůvodňovala potřebou celkové restrukturalizace. Tehdy se již sice vědělo o tom, že k propouštění dojde, nebyl však znám jeho rozsah. Nyní už je ale podle všeho jasněji.

Už se to na nás valí: Velký český zaměstnavatel jde ve velkém propouštět, dotkne se to spousty lidí. I vás?

O své zaměstnání zde přijde skutečně spousta lidí. Jak píše web Hospodářské noviny, stát, respektive státní podnik Diamo dá výpověď zhruba 12 procentům svých zaměstnanců. To představuje více než 400 z celkových 3450 pracovníků, což rozhodně není málo. A to již za pár měsíců, konkrétně do konce srpna. Kromě toho firma také plánuje zrušit 150 dosud neobsazených pracovních pozic.

Jakých zaměstnanců se propouštění bude týkat?

Propouštění se dotkne různých pozic, od administrativy přes obslužné práce až po údržbu. Místně pak podle vedení podniku půjde o zaměstnance z různých poboček.O práci přijde zhruba 460 lidí napříč celým podnikem. Bude se to týkat všech závodů v republice,“ cituje web Deník ředitele Diama Ludvíka Kašpara. Například ve Stráži pod Ralskem, kde má podnik své hlavní sídlo se bude jednat o 120 pracovníků, píše web ČT24.  

iZdroj fotografie: VitVit/ Creative Commons / CC-BY-SA
Některé závody podniku Diamo čeká sloučení

Vyhazovy ze zaměstnání navíc zdaleka nejsou ty jediné reformy, které v podniku Diamo v blízké době nastanou. Restrukturalizace má zahrnovat také sloučení některých odštěpných závodů. Z aktuálních 7 poboček tak budou pouze 4, dodává server ČT24.

Hrozí i ve vašem zaměstnání, že se bude propouštět? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články