Už se to na nás valí: Velký český zaměstnavatel jde ve velkém propouštět, dotkne se to spousty lidí. I vás?

K řadě firem, které v nedávné době ohlásily plány na snižování počtu zaměstnanců se aktuálně přidal další velký český zaměstnavatel. Propustí pravděpodobně stovky pracovníků.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na jedné straně zvyšování mezd, na druhé propouštění. Na českém pracovním trhu se v poslední době dějí velké věci. Některé pracovníky čekají pozitivní zprávy a mohou se těšit na růst výplat, což se týká například zaměstnanců řady supermarketů, jak psaly Události247. Jiní se ale naopak musí začet poohlížet po nové práci. Patří mezi ně i lidé rpacující pro velkého českého zaměstnavatele, státní podnik Diamo, který aktuálně oznámil, že bude propouštět.

Propouštět se bude ve velkém

Jak píše web iRozhlas, státní podnik Diamo, který se specializuje na sanaci následků po chemické těžbě uranu čeká celková restrukturalizace. Její součástí bude i nutnost propouštět, a to v různých pobočkách napříč Českem. Jak píše web Deník, konkrétně se již objevily zprávy o snižování stavů závodu v Dolní Rožínce na Žďársku. Anebo ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku.

iZdroj fotografie: VitVit/ Creative Commons / CC-BY-SA
Například v závodu ve Stráži pod Ralskem o práci nejspíš přijde až 160 lidí

Přesný počet pracovních míst, kterých se bude zeštíhlování firmy týkat sice zatím nebyl stanoven, pravděpodobně se to však dotkne spousty lidí. Například v závodu ve Stráži pod Ralskem odhady mluví až o 160 zaměstnancích. „Cílem reorganizace je snížení nákladů a zvýšení efektivity činností podniku tak, aby proces zahlazování následků hornické činnosti byl v důsledku nedostatku národních finančních prostředků co nejméně omezen,“ uvedla pro server iRozhlas mluvčí Diama Lenka Rychtaříková.  

Podnik Diamo propouštěl již v minulosti

Výrazně propouštět se v Diamu rozhodli již před 3 lety. Tehdy zde o práci přišlo přes 500 zaměstnanců, jak informoval server ČT24. Nutno říct, že v té době však byla situace jiná. Firma totiž pracovníky převzala spolu s utlumovanými doly po těžební společnosti OKD. A z těchto nově příchozích lidí si v Diamu nechali zhruba jen třetinu.

Jeden z největších českých zaměstnavatelů propouští: Tihle Češi budou bez práce. Dotkne se to i vás?

Diamo nicméně není jediný podnik, ve kterém se v poslední době rozhodli propouštět. Jak již dříve informovaly Události247, podobný scénář nastal také u porcelánky Thun 1794, konkrétně v jejím závodě v Klášterci nad Odří. Anebo ve znojemské pobočce firmy Laufen CZ, kde o práci přišlo asi 250 zaměstnanců.

Hrozí i ve vaší firmě propouštění? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články