Stát vám možná k důchodu dluží až 1 300 000 Kč a ani o tom nevíte. Honem se ozvěte, jinak peníze nedostanete

Myslíte si, že by vám měl stát vyplácet více peněz, než kolik dostáváte? Je zde možnost, že máte pravdu.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Obvykle nastává spíše situace, že lidé dluží peníze za neuhrazené pohledávky státu. Jak nedávno psaly Události247, Češi celkem státním institucím dluží desítky miliard korun. Někdy se ale může situace obrátit a dojít k tomu, že stát naopak dluží peníze vám. Přijde vám to jako z říše snů? I takové příběhy se ale dějí. Pokud se tato věc týká i vás, raději se ale honem ozvěte, jinak dost možná své peníze vůbec nedostanete.

Nízký důchod neprávem?

O tom, že mnozí Češi mají velmi nízký důchod psaly Události247 již v minulosti. V některých případech v tom jsou ale lidé nevinně. Příkladem je žena z jižní Moravy, o jejímž příběhu informoval v minulosti web Novinky. Žena, která má diagnostikovanou roztroušenou sklerózu kvůli své nemoci nemohla chodit do práce. Od státu ale místo mimořádného invalidního důchodu dostávala pouze obyčejný.

Stát rozhodl: Tito lidé budou mít tak nízký důchod, že nebudou mít ani kde bydlet. Dotkne se to i vás?

Jak v minulosti upozornil web Novinky, finanční rozdíl rozhodně nebyl malý. Jak jsme již zmínili, jednalo se totiž o takzvaný mimořádný případ. Důvodem bylo, že žena se s vážnými důsledky nemoci, kvůli kterým nemohla pracovat potýká již od 24 let. A jak uvádí server Měšec, v takovém a několika dalších případech se výše důchodu posuzuje jiným způsobem.

Stát ženě dluží přes milion korun

Chybu totiž úřady objevily až po dlouhých 11 letech, po které žena dostávala pouhých 6500 korun měsíčně. Nedostatek příjmu pak představoval měsíční rozdíl 10 tisíc korun. Nakonec se tedy ukázalo, že stát ženě dluží přes 1,3 milionu korun, což je skutečně obrovská částka.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Mnozí čeští senioři řadu měsíců čekají na vyplacení svého důchodu

Nejedná se navíc o jediný přešlap, který má stát v souvislosti s vyplácením důchodů na svědomí. Jak informovaly Události247, mnozí Češi řeší to, že klidně i rok po podání žádost o starobní důchod penzi stále ještě nedostávají. I je tak poté čeká výplata pěkné částky, kterou jim stát kvůli zdržení dluží.

Co si o popsaném příběhu myslíte vy? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články