To, co se našlo v Penny je vrcholem nechutnosti. Ani to nechtějte vidět. Tam někdo opravdu chodil nakupovat?

Je asi jen těžko představitelné, že obchod, do kterého si běžně chodíte nakupovat jídlo, je také rájem hlodavců.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce vyrážejí na pravidelné kontroly nejen potravin, ale také prodejen, ve kterých se prodávají. V poslední době objevili hned několik provozoven, kde by se jídlo vůbec prodávat nemělo. Na Událostech247 jsme vás informovali například o prodejně Albert v Kladně, kde se mezi zbožím povalovaly myší výkaly, některé potraviny byly dokonce ohryzané.

Myši v každé prodejně potravin?

Psali jsme na Událostech247 také o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce musela nechat před několika lety uzavřít obchodní dům řetězce Tesco v Aši, protože tam došlo k zásadnímu porušení hygienických předpisů. Inspektoři na mnoha místech v prodejně našli myší trus. S hlodavci a myším trusem se před časem potýkal také Lidl v Pardubicích, jak jsme na Událostech247 upozornili v říjnu.

V Lidlu se našly odporné věci. Tohle ani nechtějte vidět, jedním slovem hrůza

Kvůli výskytu myšího trusu a dalších stop po přítomnosti hlodavců uzavřela před několika dny dočasně Státní zemědělská a potravinářská inspekce prodejnu Penny Market ve Vrchlabí. „Naši inspektoři se na mnoha místech ve skladu setkali s výskytem myšího trusu, zejména na horních a spodních lištách podél stěn. Exkrementy se nacházely i na prodejní ploše, a to například za paletami s moukou či olejem,“ cituje inspekci web Novinky. Nedostatky byly ve skladu i na ploše prodejny.

Rohlíky už nekupuji, říká zákaznice

Inspekce proto prodejnu Penny ve Vrchlabí uzavřela, než budou nedostatky odstraněny. Na svém webu Potraviny na pranýři už informovala o tom, že zákazníci už mohou v Penny ve Vrchlabí opět nakupovat. Problém s exkrementy a nečistotou inspekce zaznamenala také u prodejny stejného řetězce v Mostě. Tam však nepřistoupila k uzavření celé prodejny, ale pouze k dočasnému uzavření skladovacích prostor a místnosti, kde se pracuje s pekařskými polotovary. 

iZdroj fotografie: SZPI
Na uvedené prodejně byl přítomný myší trus

I tato prodejna však už byla po nezbytném úklidu znovu kompletně otevřena, informuje inspekce na webu Potraviny na pranýři. Stejný problém se však objevil také v prodejně obchodního řetězce Tesco ve Skutči, kde se v prodejně i ve skladu povalovaly myší exkrementy. Do nápravy byla uzavřena část prodejny. „Poté, co to tak čtu a slyším, mě to ani nepřekvapuje. Už raději kupuji jen balené pečivo, protože člověk opravdu nikdy neví,“ řekla Událostem247 paní Miroslava ze Znojma.

Co si o něčem podobném myslíte vy? O váš názor se s námi podělte v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články