Varování: Tuhle pochoutku si v Globusu kupujeme všichni. Teď se o ní ale zjistily strašné věci. Za žádných okolností ji nejezte

Lidé, kteří chodí nakupovat do supermarketů Globus, by si měli ověřit, jestli si zde náhodou nekoupili tento oblíbený dezert.

i Zdroj fotografie: Globus Holding / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V Globusu s oblibou nakupuje mnoho Čechů. Bohužel, nyní se zjistilo, že se v této síti supermarketů prodávala závadná potravina. Každý, kdo si ji zde koupil, by ji měl vrátit a rozhodně by ji neměl jíst. Kvalita této potraviny totiž podle všeho není taková, jaká by měla být.

Tento dezert mají v oblibě i děti

Stahovaným produktem je oblíbený dezert Termix značky Ekomilk, jak píše server Kupi. Jde o 90gramové balení tvarohové pochoutky, které si za jejich desítky let trvající tradici zamilovalo mnoho Čechů. Staženy z prodeje jsou jak produkty s příchutí kakao, tak vanilka.

iZdroj fotografie: Pohled111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Termix je oblíbený dezert mnoha Čechů

Tento dezert, který mají v oblibě i mnohé děti, by však zákazníci Globusu rozhodně neměli jíst. Jak dále informuje web CNN Prima News, důvodem stažení produktu z prodeje je totiž podezření, že nemá vyhovující kvalitu. Všichni, kteří si dezert v Globusu pořídili, by jej tedy rozhodně neměli konzumovat a raději by výrobek měli přinést zpátky na prodejnu a nechat si vrátit peníze.

Nejen v Globusu se nedávno objevily závadné produkty

Nejde o jedinou sladkou pochoutku, kterou museli obchodníci v nedávné době stahovat z prodeje. Stejný osud potkal například oblíbené sušenky cookies. Konkrétně je z prodeje stahovaly řetězce Billa a Kaufland, jak informovaly Události247. V obou případech byl příčinou výskyt malých kovových částic, jejichž pozření může být velmi nebezpečné.

Chodíte nakupovat do Billy nebo Kauflandu? Pokud jste si tam koupili tuhle oblíbenou potravinu, hrozí vám obrovské nebezpečí

Nejen sladkosti však patří mezi ostře sledované potraviny. Události247 nedávno informovaly rovněž o rýži, ve které kontroloři zjistili zvýšený výskyt pesticidů. Šlo o rýži oblíbené značky Lagris a výrobky ze závadné řady se prodávaly v obchodech Billa a Makro. Ať už tedy lidé nakupují v Globusu či jiném řetězci, je evidentní, že je dobré sledovat zjištění kontrolorů a kvalitu potravin pečlivě ověřovat.

Kupujete si dezert Termix? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články