Tyhle potraviny má doma každý. Právě se o nich zjistila nechutná pravda, nesmíme je jíst. Jinak to skončí velmi špatně

Nedávno byly z pultu obchodů staženy rovnou dva oblíbené výrobky.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

O výskytu nebezpečných potravin v českých supermarketech Události247 pravidelně informují. Nedávno se jednalo například o červené fazole prodávané v řetězci Tesco. Tentokrát se na pultech obchodů vyskytly další závadné potraviny. Pokud je máte doma, rozhodně je nejezte. Zjistilo se totiž, že obsahují nebezpečné látky.

Možná, že tyto potraviny máte doma i vy

Web Kupi píše hned o několika zjištěných závadných produktech. Tím prvním je rýže, což je surovina, již má doma většina Čechů. Konkrétně šlo o rýži basmati od společnosti Lagris prodávanou v řetězcích Billa a Makro. Závadná byla balení 500 gramů a 4×500 gramů s datem trvanlivosti 22.11.2026.

iZdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Rýže patří mezi potraviny, které má doma stabilně velká část Čechů

A jaký byl důvod stažení výrobku: Inspektoři v rýži objevili zvýšené množství pesticidů. Kdo má tedy doma tyto potraviny, určitě by je neměl jíst. Závadné výrobky však mohou spotřebitelé běžně vrátit na prodejně, kde jim řetězec vrátí peníze za zakoupené zboží.

Pozor si dejte i na kakao

Druhou z nedávno zjištěných rizikových surovin je holandské kakao od výrobce Kávoviny. I to patří mezi oblíbené potraviny mnoha Čechů. Ze svých regálů stáhly výrobek supermarkety Kaufland, Makro, Tesco a Billa, uvádí server TN.

Tuhle potravinu z Kauflandu máme doma všichni. Teď se o ní zjistily hrozné věci. Musíte to ihned vyhodit do koše, jinak si koledujete

I zde bylo příčinou stažení z prodeje překročení povoleného limitu určitých látek. Konkrétně šlo o ochratoxin A. Podle společnosti Kávoviny nelze při konzumaci dané látky vyloučit možnost určitého zdravotního rizika. Stejně jako jsme uvedli výše, i tento výrobek by lidé neměli konzumovat. Server Kupi dále píše, že Ochratoxin A je pro lidské tělo škodlivý. Látka může poškodit ledviny, případně způsobit vady zárodku plodu. Může taktéž oslabit imunitní systém člověka.

Máte některé z popsaných produktů doma i vy? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články